Domácí

Milost i pro Mynáře? Zeman ji nevyloučil. Plošnou amnestii ale nechystá

Po udělení milosti šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, za kterou Miloš Zeman sklidil kritiku, prezident nevyloučil udělení milosti hradnímu kancléři Mynářovi kvůli jeho dotační kauze. Plošnou amnestii prý ale nechystá, řekl v rozhovoru pro MF Dnes.

Prezident Miloš Zeman na závěr svého desetiletého působení v čele státu nechystá amnestii jako jeho předchůdce Václav Klaus.

"Ne, nechystám žádnou amnestii. A to z toho důvodu, že amnestii pokládám za plošnou milost. Zatímco milost má být vždy selektivní. A pokud možno ne v počtu 2 000 nebo 400 případů, ale těch mých skromných dvaceti," uvedl prezident pro MF Dnes.

Související obsah

​Už dříve Zeman tvrdil, že je zásadním odpůrcem plošné amnestie. K milosti pro šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka řekl, že Balák se v případu, za který byl soudem odsouzen, neobohatil a nevznikla prý žádná národohospodářská škoda.

Milost, kterou prezident Balákovi udělil, vyvolala ostrou kritiku a rozhořčení napříč politickou scénou. Ve středu ji Senát označil v přijatém usnesení za nepřijatelnou.

Prezident se vyjádřil i k rostoucím cenám paliv a energií, radil by zastropování jejich cen. Pro vyšší příjem státního rozpočtu by také zvýšil daně, konkrétně tu z příjmu fyzických osob.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz