Zahraničí

Zdravotní stav královny se zhoršuje. Palác musel přijmout nové opatření

Zdravotní stav královny se zhoršuje. Palác musel přijmout nové opatření
Britská královna Alžběta II. | Zdroj: Profimedia

S kondicí královny Alžběty II. je to rok po smrti jejího manžela prince Philipa stále horší. A protože se nejdéle vládnoucí hlava britské monarchie musí šetřit, na radu lékařů začne dodržovat klidnější pracovní režim.

Zdraví 95leté královny Alžběty II. se podle zdrojů z jejího blízkého okolí nelepší, informoval portál The News. Kromě potíží souvisejících s vysokým věkem ji v únoru potrápil i covid.

Vladařka musí častěji odpočívat, a proto bude přijímat návštěvy už jedině ve svém obývacím pokoji na hradě Windsor. Je o tom přesvědčená expertka na královskou rodinu Camilla Tomineyová, píše Daily Mail

"Mnohem víc lidí teď bude muset přímo za královnou, ona už za nimi příliš jezdit nebude. Častěji ji uvidíme vsedě, vstávat nejspíš bude jen kvůli fotkám," prohlásila znalkyně.

Související obsah

Alžběta na Windsor přesídlila krátce po začátku pandemie a před měsícem se rozhodla, že tam zůstane a do Buckinghamského paláce se už nevrátí. Lékaři jí nařídili seškrtat pracovní diář. "Před kvantitou se bude muset upřednostnit kvalita," dodala Tomineyová.

"Monarchie se nám mění před očima, neznamená to ale, že je to něco špatného. Královna má zkrátka potíže, už nedokáže dlouho stát nebo chodit. Musí se to zkrátka zohlednit," uzavřela.

Královna Alžběta bojovala s covidem (02/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz