Počasí

Počasí bude bláznivé, vystřídá se mráz i dvacítky. PŘEDPOVĚĎ NA VELIKONOCE

Mráz ve vegetačním období, mrznoucí mlhy, dvacet stupňů, velké denní teplotní rozdíly, výrazné ochlazení, sněžení. To je v krátkosti scénář počasí velikonočního týdne. Zatímco ve středu a ve čtvrtek budou nejvyšší teploty stoupat i přes 20 °C, na velikonoční svátky se výrazně ochladí a oblačnosti i srážek bude hodně – na hory, přechodně i do vyšších poloh, se vrátí sněžení. Dubnové počasí tak bude pokračovat v rokenrolovém rytmu.

Pondělní ráno bylo na většině území mrazivé. Teplota se v nižších polohách pohybovala nejčastěji od -5 °C na Karlovarsku po 1,5 °C na Olomoucku. Chladněji bylo v horských oblastech. V 6 hodin bylo v Karlových Varech -4,8 °C, v Chebu -2,2 °C, v Praze-Kbelích -1,4 °C, v Českých Budějovicích -2,5 °C a v Brně -2,1 °C, v Prostějově 1,4 °C a na Rokytské slati klesla teplota dokonce na -13,5 °C.

Mrznoucí mlhy hlásil Jihočeský a Karlovarský kraj.

V úterý bude polojasno nebo skoro jasno. Po ránu ojediněle mrznoucí mlhy. Ranní teploty budou opět na většině území klesat pod bod mrazu – na 0 až –5 °C, ale odpolední maxima rychle porostou a to díky teplému jižnímu proudění – teploměr ukáže na 14 až 18 °C, na jihozápadě až na 19 °C.

Prostředek týdne přinese zatím nejteplejší dubnové dny

Díky tlakové výši se můžeme těšit na slunečné počasí také ve středu – bude polojasno nebo skoro jasno. Ranní teploty budou klesat na 6 až 2 °C, na severovýchodě k 0 °C. Denní teploty vystoupají na 17 až 21 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno nebo skoro jasno. Odpoledne a večer od severozápadu přibývání oblačnosti a postupně déšť nebo přeháňky. Počasí u nás začne ovlivňovat studená fronta. Ranní teploty budou klesat na 7 až 3 °C. Denní teploty vystoupají na 17 až 21 °C.

Související obsah

​Ochladí se přesně na velikonoční svátky

V pátek bude počasí u nás pod vlivem vlnící se studené fronty – oblačnosti i srážek bude hodně a teploty půjdou dolů. Bude oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť nebo přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 8 až 4 °C. Denní teploty vystoupají na 13 až 17 °C. A ochlazovat se bude i nadále.

V sobotu bude proměnlivá oblačnost, občas déšť nebo přeháňky, na horách i srážky smíšené, na vrcholcích hor sněhové. Ranní teploty budou klesat na 5 až 1 °C. Denní teploty vystoupají na 8 až 12 °C.

V neděli bude oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na horách, přechodně od vyšších poloh, srážky sněhové. Ranní teploty budou klesat na 5 až 1 °C. Denní teploty vystoupají na 7 až 11 °C.

Na Velikonoční pondělí bude oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Ranní teploty budou klesat na 5 až 1 °C. Denní teploty vystoupají na 8 až 12 °C.

Předpověď na tento týden

Odpolední maxima Teplota
pondělí 12 °C
úterý 19 °C
středa 21 °C
čtvrtek 21 °C
pátek 17 °C
sobota 12 °C
neděle 11 °C
Velikonoční pondělí 12 °C

Kdy bylo na Velikonoce 30 stupňů?

Vůbec nejvyšší teplota vzduchu během Velikonoc byla v Praze naměřena 23. dubna roku 1968, a to 30,9 °C. Naopak ta nejnižší byla naměřena během velikonočních svátků v roce 2012 na Jizerce, to klesla rtuť teploměru 8. dubna ke –20,5 °C. V poslední době bylo chladno na Velikonoce také v roce 2008, kdy Velikonoční pondělí připadlo již na 20. března a průměrná teplota vzduchu se pohybovala na úrovni 0,2 °C a na většině území sněžilo. Naopak v posledních letech bylo koledníkům fajn v roce 2009, to se Velikonoce slavily 12. dubna a nejvyšší odpolední teplota vystoupala přes 20 °C.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz