Zahraničí

Začala třetí světová válka, oznámila moderátorka ve vysílání ruské televize

Začala třetí světová válka, oznámila moderátorka ve vysílání ruské televize
Moderátorka ruské státní televize Olga Skabejevová | Zdroj: Profimedia

Likvidace ruského křižníku Moskva v Černém moři ukrajinskými raketami znamená začátek třetí světové války. Ve vysílání ruské státní televize Rossija 1 to prohlásila známá moderátorka Olga Skabejevová. Rusko podle ní bojuje nejenom s Ukrajinou, ale i Severoatlantickou aliancí (NATO).

Třetí světová válka podle ruské propagandistické televize odstartovala potopením křižníku Moskva, který sestřelily ukrajinské rakety. Na mrazivé vyjádření moderátorky Olgy Skabejevové upozornil portál Mirror.

"Eskalovalo to v něco, co bezpečně můžeme nazvat třetí světovou válkou. Není o tom žádných pochyb. Teď jednoznačně bojujeme s infrastrukturou NATO, dost možná i s NATO jako takovým. Musíme si to uvědomit," řekla ve vysílání televize Rossija 1.

Válečná loď Moskva patřila k nejlepším plavidlům ruského námořnictva, připomněl list Metro. Skabejevová použila ostrá slova navzdory tomu, že Kreml tvrzení Ukrajiny o zničení křižníku odmítá.

Související obsah

Ruská invaze na Ukrajinu začala už 24. února, vojska prezidenta Vladimira Putina ale zatím větších úspěchů nedosáhla. Kyjevskou oblast ukrajinská armáda ubránila, Moskva ale tento týden zahájila masivní ofenzivu na východě země. Podle západních zpravodajců chce Putin dobýt Donbas nejpozději do 9. května, kdy si Rusko připomíná vítězství nad nacistickým Německem.

Kreml "speciální vojenskou operaci" zdůvodňuje nutností Ukrajinu demilitarizovat a denacifikovat. Prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že Putin se kvůli tomu nebude zdráhat použít jaderné zbraně. Ruská hlava státu za údajné vměšování se do války pohrozila odvetou i Západu.

Operace na Ukrajině byla podle Putina nevyhnutelná:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz