Zahraničí

Promluvil podezřelý z únosu Maddie: Cítím se jako Židé za druhé světové války

Promluvil podezřelý z únosu Maddie: Cítím se jako Židé za druhé světové války
Madeleine McCannová | Zdroj: Profimedia

Hlavní podezřelý z únosu a vraždy Madeleine McCannové se po roce ozval z vězení. Christian Brückner trvá na své nevině, němečtí kriminalisté prý dělají chybu za chybou. Od června 2020, kdy se jeho jméno ve spojitosti s případem poprvé objevilo v médiích, ho policie podle jeho slov ani jednou nevyslechla. K usvědčení recidivisty mají scházet přímé důkazy.

Německý prokurátor Hans Christian Wolters před dvěma lety prohlásil, že Brückner unesl a zavraždil Madeleine McCannovou. Ta beze stopy zmizela 3. května 2007 z apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz.

Dosud však kriminalisté nepředložili dostatek důkazů, které by usvědčeného pedofila dostaly před soud. A recidivista, jenž si od loňského podzimu odpykává sedmiletý trest za znásilnění americké turistky, teď pro portál Daily Mail tvrdí, že zatím nebyl ani u obyčejného výslechu.

"Nevyslechli mě v souvislosti s žádným z podezření, jak vyžaduje německé právo. Je ale navýsost jasné, že německé úřady a zejména lidé z ministerstva spravedlnosti zásobují média informacemi, které mě mají vykreslit jako opovrženíhodného," napsal Brückner v dopise z vězení.

Související obsah

Je to teprve podruhé, co se k policejnímu vyšetřování vyjádřil. Poprvé to bylo před rokem v létě, tehdy rázně popřel, že by měl s únosem McCannové cokoliv společného. "Týká se to (údajné zkreslování informací, pozn. red.) i vedení nápravného zařízení, ve kterém momentálně pobývám," pokračoval.

"Teď už by si měl každý s alespoň poloviční schopností racionálního uvažování uvědomit, že německé úřady se snaží všemi dostupnými způsoby zamést chyby, kterých se dopustily. Těmi chybami myslím do očí bijící porušení německého trestního práva a mezinárodních lidských práv," rozčílil se Brückner.

Svou situaci přirovnal k utrpení židovského obyvatelstva v nacistickém Německu. "Těmto mým stížnostem se zatím pouze vysmáli a označili je za fňukání. Dalo mi to přibližnou představu o bezvýchodné situaci Židů a menšin obecně během druhé světové války," uzavřel.

Související obsah

Za dva týdny uplyne už 15 let od zmizení Maddie McCannové. Britská Metropolitní policie už oznámila, že do konce roku vyšetřování snad nejznámějšího případu únosu dítěte na světě ukončí. Kvůli promlčecí lhůtě budou mít svázané ruce i Portugalci, upozornil list Mirror. Němečtí detektivové v posledních týdnech mlčí.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz