Domácí

Srážka tří aut na Znojemsku. Při nehodě se zranilo šest lidí, jednoho museli oživovat

Srážka tří aut na Znojemsku. Při nehodě se zranilo šest lidí, jednoho museli oživovat
Ilustrační snímek Zdroj: HZS Ústecký kraj

Šest lidí se v pondělí zranilo při nehodě u obce Citonice na Znojemsku. Policejní mluvčí Pavel Šváb uvedl, že tam dle předběžných informací řidič auta dostal smyk a střetl se s protijedoucím vozidlem, potom následovala čelní srážka s třetím autem. Jeden ze zraněných musel být resuscitován, na pomoc vzlétl i vrtulník.

Záchranáři nehodu označili za mimořádnou událost I. stupně. "Dnes krátce po poledni vyslalo naše operační středisko k Citonicím na Znojemsku celkem sedm prostředků: leteckou záchrannou službu, lékaře v setkávacím systému, čtyři záchranářské posádky a inspektora provozu," informovala v pondělí mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Zdravotníci na místě nehody ošetřili celkem šest zraněných, jednoho pacienta museli oživovat. "Za stálé resuscitace jsme jej po leteckém transportu předali v kritickém stavu na Urgentním příjmu Fakultní nemocnice Brno," uvedla Bothová.

Související obsah

​Druhý pacient, nezletilý muž, se při nehodě vážně poranil a záchranáři jej převezli na ARO Dětské nemocnice v Brně. "Ve třetím případě budeme hovořit o středně těžkém zranění, jednalo se o mladého muže, kterého jsme po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče směřovali na UP Nemocnice Znojmo," popsala Bothová a doplnila, že zbývající tři lidé byli zraněni lehce a záchranáři je po ošetření nasměrovali do znojemské nemocnice na oddělení chirurgie.

U řidičů se neprokázalo požití alkoholu. "Všichni tři měli negativní dechovou zkoušku," řekl redakci TN.cz policejní mluvčí Pavel Šváb. Na místě zasahovali také hasiči. Podle informací Deníku vyprostili dva lidi z aut a jedno auto odstraňovali z vozovky. Po 15. hodině odpoledne byla doprava na místě nehody řízena kyvadlově. 

Na Znojemsku vjel ve čtvrtek traktor do kolejiště na červenou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz