Domácí

Ulice s ruskou ambasádou má nový název. Její osazenstvo nepotěší

Ukrajinských hrdinů. Tak se nově jmenuje část ulice v Praze, dříve známá pod jménem Korunovační. V pátek ji tam slavnostně přejmenovali zástupci Prahy společně s ukrajinským velvyslancem.

Ulice Ukrajinských hrdinů se dříve jmenovala Korunovační. Začíná u náměstí Borise Němcova, má zhruba 300 metrů a pokračuje k ruské ambasádě.

Podle vedení Prahy 6 není volba ulice náhodná. Vedení vybralo místo před ruskou ambasádou právě proto, že chtělo vyjádřit nesouhlas České republiky s konfliktem na Ukrajině a ukázat tak soudržnost s Ukrajinou.

Související obsah

Mimo jiné se tam nenachází žádné obytné domy a Magistrát hlavního města Prahy tak potvrdil, že žádní lidé nebudou mít problémy s trvalým bydlištěm či sídlem firem, protože nebude potřeba jej úředně měnit.

Kromě ulice přejmenovala Praha 6 i nedaleký most. Ten dostal jméno podle jednoho z ukrajinských hrdinů Vitalije Skakuna, který padl hned v první den války. Odpálil most i se sebou a obětoval se tak právě proto, aby zabránil přesunu ruských vojsk, které by po mostu mohly na Ukrajinu přijet.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz