Zajímavosti

Bojujete s uspáváním vašich dětí? Díky jednoduchému triku usnou do minuty

Bojujete s uspáváním vašich dětí? Díky jednoduchému triku usnou do minuty
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Pro mnoho rodičů může být uspávání jejich potomka tou nejhorší částí dne. Odborníci však přišli se zaručeným trikem. Díky němu dítě může usnout dokonce za minutu.

Nahnat dítě do postele a uspat jej je pro mnoho rodičů každodenní boj. Experti upozorňují, že je nutné se vyvarovat zejména tomu, aby odpolední spánek vašeho potomka skončil jen chvíli předtím, kdy má jít večer znovu spát.

Podle odborníků na spánek však existuje zaručená metoda, díky které dítě usne klidně i do 60 sekund. Upozornil na to portál The Sun. Potřebovat budete pouze suchý kapesník.

Související obsah

"Stačí hladit dítě kapesníkem po obličeji. To bude postupně zavírat očka, až nakonec usne. Je to vysoce účinný trik, je však důležité použít pouze suchý kapesník, nikoliv vlhký ubrousek," vysvětlili odborníci na spánek ze společnosti vyrábějící monitory dechu pro miminka.

I když na tuto metodu sází, jsou si vědomi toho, že nemusí fungovat na každého. Radí proto například využít i zvuk tekoucí vody při uspávání. "Je pochopitelné, že rodiče nebudou chtít nechat puštěný kohoutek a plýtvat vodou, takže je dobré si například při mytí rukou nebo čištění zubů zvuk nahrát," doplnili.

Důležitá může být také přítomnost rodiče, zejména u menších dětí. Když se potomek probudí, můžete jej jemně pohladit po tváři. Právě to ho uklidní a může pomoci, aby zase znovu usnul.

Batolata podle lékaře Chrise Setona dokážou usnout zhruba do 20 až 25 minut. Problémy se spánkem však mohou být způsobeny také genetikou. "Malé dítě, které má potíže s usínáním a probouzí se během noci, může mít šanci na nespavost, pokud jí trpí nebo trpěli v minulosti jeho rodiče," citoval portál Central Recorder Setona.

Mikrospánek vás může stát život. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz