Domácí

Jízda bez helmy se muži stala osudnou. Po pádu ve vysoké rychlosti zemřel

Jízda bez helmy se muži stala osudnou. Po pádu ve vysoké rychlosti zemřel
Místo nehody Zdroj: Policie.cz

Řízení elektrické koloběžky nezvládl o víkendu 43letý muž na Zlínsku. Zraněním, které si při pádu způsobil, druhý den podlehl. Na stroji jel bez helmy a ještě se svým kamarádem.

Večerní zábava skončila tragicky pro 43letého muže, který ve Fryštáku na Zlínsku spadl z elektrické koloběžky. "Jel společně s kamarádem z kopce po ulici Formanská na elektrické koloběžce, nezvládl rychlou jízdu a havaroval," řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž neměl na hlavě nasazenou přilbu, pád mu proto způsobil těžká zranění. Záchranáři ho po ošetření převezli do nemocnice, kde druhý den zemřel. Byla nařízena soudní pitva, která zjistí, zda byl muž pod vlivem alkoholu.

Související obsah

​Elektrická koloběžka je podle zákona brána buď jako jízdní kolo, nebo jako motocykl. Záleží na výkonu a maximální rychlosti.

"I když pro jezdce na koloběžce platí povinnost nosit ochrannou přilbu pouze do dovršení 18 let, jednoznačně doporučujeme nosit přilbu i po dovršení dospělosti, může vám zachránit život," dodala policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz