Domácí

Stránky policie, hasičů i ministerstva nefungovaly. Čelily kybernetickému útoku

Webové stránky ministerstva vnitra, policie a hasičů ve středu nefungovaly. Čelily totiž kybernetickému DDoS útoku. Žádná citlivá data údajně neunikla.

Policie, hasiči a ministerstvo vnitra čelili kybernetickému DDoS útoku. Jejich webové stránky proto od středečního rána do odpoledne nefungovaly. 

"Web Policie ČR je v současnosti nedostupný," uvedla na svém twitteru policie ve středu ráno. "Příčinou výpadku je kybernetický DDoS útok ze zahraničních adres na Portál veřejné správy a webové stránky ministerstva vnitra, policie a hasičů," dodala. 

Po 14. hodině už ale weby začaly fungovat. "Provoz portálu veřejné správy byl obnoven a nově zabezpečen. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za trpělivost," uvedla policie ve středu odpoledne.

Související obsah

To, že čelily všechny tři weby kybernetickému DDoS útoku, potvrdil i mediální poradce ministra vnitra Jakub Veinlich. "Žádná citlivá data neunikla, stránky jsou nedostupné. Portál občana je plně funkční," informoval na twitteru ráno.

DDoS je zkratka pro distributed denial of service (distribuované odepření služby). Při tomto typu útoku velké množství počítačů z různých míst zahlcuje stránku svými požadavky. Web to potom nezvládne a spadne. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz