Zahraničí

Něco zkuste a bleskově zareagujeme, hrozí Putin útokem "novými prostředky"

Něco zkuste a bleskově zareagujeme, hrozí Putin útokem "novými prostředky"
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Pokud do války na Ukrajině zasáhne někdo zvenčí, reakce Ruska bude blesková a země při ní použije "prostředky, které nepřátelé ještě nemají". Prezident Vladimir Putin to ve středu řekl na zasedání legislativní rady ruského Federálního shromáždění. S největší pravděpodobností narážel na státy Severoatlantické aliance (NATO). Ty včetně Česka zatím jen zásobují Kyjev zbraněmi i těžkou vojenskou technikou.

Ruská reakce na případné přímé zapojení Západu do konfliktu na Ukrajině bude blesková. Putin to ve středu prohlásil před zákonodárci, informovala ruská státní zpravodajská agentura TASS.

Moskva by podle Putina v případě ohrožení použila "prostředky, které nepřátelé Ruska zatím nemají". Západ se prý snaží Rusko oslabit prostřednictvím rusofobů a neonacistů. Od těch ve "speciální vojenské operaci" čistí Ukrajinu, jak země o nevyprovokované agresi vůči sousednímu státu od začátku tvrdí.

"Nepřátelé naší země urychlili vytvoření nové geopolitické zbraně. Ve skutečnosti není nová, ale určitě jí dali novou sílu, nové impulsy. Rok od roku drze a bez okolků spoléhali na rusofobii a neonacisty. Z Ukrajiny udělali Antirusko," hřímal Putin.

Související obsah

Šéf Kremlu prohlásil, že Rusko je v dobré ekonomické kondici. "Plány ruských odpůrců uškrtit zemi sankcemi selhaly," uvedl. Životní úroveň ruských občanů přitom po jejich zavedení klesla, píše BBC.

Ruský exportér zemního plynu Gazprom ho ve středu přestal dodávat Polsku a Bulharsku. Státy odmítly zaplatit v rublech, jak požaduje Putin. Český premiér Petr Fiala (ODS) obvinil Moskvu z eskalace napětí, šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová to považuje za vydírání.

Putin teď na Ukrajině podle expertů hraje o všechno:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz