Krimi

Muž z Táborska měl několik let zneužívat malé chlapce. Chodili k němu do kroužků

Sexuální obtěžování dětí vyšetřují kriminalisté z Jihočeského kraje. Oběťmi mají být děti, pro které pořádal kroužky. Počet zneužitých by podle policie mohl být vysoký, zneužívání totiž mohlo probíhat několik let.

"Táborští kriminalisté rozkrývají působení muže, který v rámci organizování volnočasových aktivit pro děti a mládež se měl na dětech dopouštět mravnostních deliktů," informoval v pátek policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podle policie děti muž mohl zneužívat několik let. Jeho obětí tedy může být hodně. Žádají tedy o spolupráci veřejnost. Podezřelého už kriminalisté trestně stíhají. 

Související obsah

"Trestnou činnost mravnostního charakteru měl páchat zejména v okrese Tábor," sdělil mluvčí Matzner. "Kriminalisté tak žádají rodiče dětí, pravděpodobně především nezletilých chlapců ve věku od sedmi do 15 let, kteří se zúčastnili v období od roku 2017 do současné doby jakýchkoliv volnočasových mimoškolních aktivit, aby se v případě podezření, že vůči jejich dítěti mohlo dojít ke spáchání protiprávního jednání mravnostního charakteru, obrátili na telefonní číslo vyšetřovatele: 703 857 720 či e-mail ta.ook@pcr.cz nebo využili linku policie 158," dodal.

Kroužky obviněného muže navštěvovali podle policistů žáci ze Základní školy Malšice a Základní školy Zborovská v Táboře. "Žáky z dalších škol také nemůžeme vyloučit, neboť šlo převážně o mimoškolní zájmové či sportovní aktivity," upozornil Matzner.

Tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz