Koronavirus

V Česku zemřel s covidem 18letý mladík. Pandemie koronaviru však slábne

V Česku zemřel s covidem 18letý mladík. Pandemie koronaviru však slábne
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

I přes slábnoucí pandemii si komplikace způsobené koronavirem stále vyžadují nové oběti. Mezi nimi byl i mladý muž z Prahy, který na konci dubna zemřel s nemocí covid-19. Bylo mu pouhých 18 let.

V sobotu 30. dubna předčasně skončil život mladíka v Praze. Teprve 18letý chlapec tam zemřel s nemocí covid-19. Ve věkové skupině 15–24 let jde o desátý případ od počátku pandemie, z toho sedmá mužská oběť. Informace vychází z veřejně dostupných zdrojů ministerstva zdravotnictví.

Pandemie v posledních měsících opět slábne, což se promítá i do počtu úmrtí. Za poslední týden překročil počet úmrtí desítku pouze jednou, a to ve čtvrtek 5. května, kdy s covidem zemřelo 11 lidí.

Související obsah

Od počátku pandemie již v Česku zemřelo 40 220 lidí s covidem. Největší úmrtnost vykazuje Moravskoslezský kraj, kde s touto nemocí zemřelo 5 182 pacientů. Následují Jihomoravský (4 906 úmrtí) a Středočeský kraj (4 287 úmrtí).

Klesají i počty nakažených. Zatímco v pondělí 2. května hlásily hygienické stanice 1 680 pozitivních testů, v pátek 6. května už to bylo jen 792. Nejvíce zůstává zasažená Praha, kde se za posledních 7 dní objevilo 1 363 nakažených.

V porovnání se zbytkem republiky je ale Praha extrémem. Počty nakažených v ostatních okresech jsou mnohonásobně nižší. Za poslední týden přesáhl počet nových případů stovku pouze v okresech Brno-město (257), Brno-venkov (140), Praha-východ (115), Praha-západ (149), Ostrava-město (159), Olomouc (134), Pardubice (118), Hodonín (112), Zlín (103) a Karviná (100).

Úmrtí s covidem-19 k 8. květnu Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Poslanci minulý týden chválili zrušení pandemické pohotovosti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz