Domácí

Rodinný dům, chalupa i pěchotní srub. Stát levně nabízí nemovitosti na prodej

Rodinný dům, chalupa i pěchotní srub. Stát levně nabízí nemovitosti na prodej
Bývalá výpravní budova Náměšť na Hané Zdroj: Správa železnic

Pěchotní srub, řopíky, ale i domy, chaty a bývalé drážní budovy. Stát, armáda a státní firmy se zbavují nemovitostí. Podívejte se, jestli nenajdete svůj nový dům snů!

Dům v Malých Svatoňovicích

Dům z roku 1931 nabízí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). "Dispozičně je řešen jako 3 + 1. Započítaná podlahová plocha bytu je 83,95 metru čtverečního. Stavebně-technický stav odpovídá stavu před celkovou rekonstrukcí," popsal úřad.

"Základy domu jsou kamenné, konstrukce převážně cihlová. Střecha je sedlová, střešní krytinu tvoří eternitové šablony a pálené tašky. Stavba není zateplena. Do objektu je zaveden elektrický proud. Je zde vodovod. Vytápění je lokální pomocí kamen, v podkroví jsou akumulační kamna. Ohřev vody bojlerem. Plyn zaveden není. K nemovitostem patří rovněž venkovní stavby, a to dřevěný přístřešek pro auto a zděná uhelna," dodal úřad.

Do aukce je možné se přihlásit do 16. května 23:59. Draží se od 17. května 12:00 do 19. května 12:00. Nejnižší podání je 600 tisíc korun. Kauce je 60 tisíc korun. Dražit je možné jen přes Elektronický aukční systém.

Rodinný dům na Třebíčsku

Rodinný dům spolu s dalšími budovami jsou k mání v Lažínkách u Moravských Budějovic na Vysočině. Rodinný dům má dvě podlaží. Areál zahrnuje sklady, chatku a trvalé porosty. Stavby nikdo delší dobu nevyužíval a tomu odpovídá i zanedbaná údržba. Podle ÚZSVM vyžadují komplexní rekonstrukci.

Do aukce je možné se přihlásit do 24. května 23:59. Aukce začne 25. května ve 13:00 a skončí 26. května ve 13:00. Nejnižší podání je 2,704 milionu korun. Kauce je 270 400 korun. Dražit je možné jen přes Elektronický aukční systém.

Související obsah

Chalupa ve Strážkovicích

Asi 150 let starou chalupu po částečné rekonstrukci nabízí ÚZSVM ve Strážkovicích na Trutnovsku. Připojil i popis: "Základy bez izolace proti zemní vlhkosti, svislé konstrukce ze smíšeného zdiva, stropní konstrukce dřevěné s viditelnými trámy. Krov dřevěný a vázaný. Střešní krytina z betonových tašek. Okna původní – dřevěná špaletová. Vytápění je lokální, a to elektrickými topidly. Voda z obecního řadu. Odkanalizování jímky situované uvnitř budovy ve skladovém prostoru. Zemní plyn není zaveden."

Prohlídky ve čtvrtek 12. května 2022 v době od 13:00 do 14:00, ve čtvrtek 19. května 2022 v době od 10:00 do 11:00.

Do aukce je možné se přihlásit do 30 května 23:59. Nejnižší podání je 930 tisíc, kauce je 90 tisíc. Termín aukce je 31. května 10:00 až 1. června 9:00. Dražit je možné jen přes Elektronický aukční systém.

Kotelna v Českém Krumlově

Pozemek s 60 let starou kotelnou se nachází v centru města, oblast je vedená jako plocha pro bydlení. "Jedná se o nefunkční kotelnu, která ztratila svůj význam. Podle územního plánu se jedná o plochy bydlení. Nosné konstrukce jsou zděné, cihelné. Úprava nosných konstrukcí je vápenná omítka. Střecha je plochá se střešní krytinou – lepenka IPA. Stropy jsou betonové," uvedl ÚZSVM.

Aukce začíná 17. května v 10.00 a končí 18. května v 15.00, nejnižší nabídka je 450 tisíc korun. Dražit je možné jen přes Elektronický aukční systém.

Související obsah

Garáže a kotelna ve Vidnavě

Kotelna ve Vidnavě nedaleko Jeseníku, kterou do dražby zařadil ÚZSVM, má jedno podlaží. "Základy objektu jsou betonové, izolované, objekt je cihlové konstrukce, stropy v objektu chybí. Stěny objektu jsou poškozené – na zdech jsou patrné praskliny, střecha, podlahy a rozvody jsou bez vad, okna a vybavení jsou zastaralé," stojí v popisu.

K tomu patří dvě garáže, jedna s rozlohou 84 metrů čtverečních a druhá s 94 metry čtverečními. K větší garáži je přístup přes uzavřený městský pozemek. Přístup by si kupující musel zajistit.

Do aukce je možné se přihlásit do 23. května 23:59, akce je naplánovaná na 24. května 9:30 až 25. května 13:00. Nejnižší podání je 1,4 milionu. Kauce je 140 tisíc. Dražit je možné jen přes Elektronický aukční systém.

K mání jsou i další menší stavby či podíly, stejně jako pozemky. Můžete se na ně podívat v galerii:

​ÚZSVM za loňský rok prodal celkem 5 512 nemovitostí za asi 1,3 miliardy korun. K nejvýznamnějším prodejům loňského roku patřila dražba lázeňského domu Mercur v Mariánských Lázních, za který ÚZSVM utržil 76 milionů korun, nebo prodej vil Milada a Miluška v pražské Libni za 56,7 milionu korun. Za prodej pozemků v Praze-Hostivaři získal ÚZSVM 37,5 milionu korun," upřesnil úřad.

Výpravní budova v Náměšti na Hané

Bývalou výpravní budovu v Náměšti na Hané v Olomouckém kraji tvoří dvě propojené části. "Část zděného objektu s dopravní kanceláří a bytem má dvě nadzemní podlaží s podkrovím, navazující sklad je přízemní a podsklepený. Okna budovy jsou zabedněna kvůli zabezpečení," zmínila Správa železnic, která budovu k prodeji nabízí.

Ve stanici nejsou žádné funkční instalace a není tam možnost vytápění. "Splaškové vody jsou napojeny do plastové žumpy. Vodovodní přípojka je zcela nefunkční. S ohledem na těsnou blízkost provozované dráhy a s tím souvisejícími emisemi z drážní dopravy nebude možné objekt po rekonstrukci využívat k bydlení," doplnila správa.

Podávání nabídek je možné do 18. července. Minimální nabídka je 686 tisíc korun, finanční jistota je 34 300 korun. Nabídky je možné podávat buď osobně v úřední hodiny v sídle Správy železnic, nebo poštou.

Na výpravní budovu a další nemovitosti se můžete podívat v galerii:

Pěchotní srub v Pardubickém kraji

Majetku se zbavuje také česká armáda. Kromě bunkrů, zvaných řopíky, je v nabídce i dvoupodlažní pěchotní srub Jaroslav. Ten se nachází asi 200 metrů západně od silnice z Deštného v Orlických horách do Olešnice na návrší 684 metrů nad mořem uprostřed rozlehlé louky.

Přístup ke srubu je po nezpevněné obecní cestě. "Dle územního plánu je tato lokalita určena pro kulturní využití, rekreaci, zemědělství a sport. Objekt je ve velmi zachovalém stavu. Asi jeden kilometr severozápadně od něj stojí dělostřelecká tvrz Skutina, provozovaná jako muzeum," přiblížilo ministerstvo obrany. Součástí je i pozemek o výměře 1 452 metrů čtverečních.

Minimální kupní cena je 950 tisíc korun, kauce je 100 tisíc korun. Kauce musí být připsaná nejpozději 8. června, prohlídka je 24. května. Termín pro podání nabídek je 2. června poštou a 7. června do 11. hodin osobně.

Snímky pěchotního srubu a řopíků najdete v galerii:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz