Koronavirus

Pravidla na letištích se změní. Evropská unie už nebude vyžadovat roušky

Pravidla na letištích se změní. Evropská unie už nebude vyžadovat roušky
Ilustrační foto. Zdroj: Profimedia

Evropská unie od příštího týdne nebude vyžadovat nošení roušek na letištích a v letadlech. Úřady o tom rozhodly s přihlédnutím k aktuálnímu vývoji pandemie, píše zpravodajská agentura AP.

Úřady Evropské unie se rozhodly od příštího týdne uvolnit opatření týkající se povinného nošení roušek v letadlech a na letištích. Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) doufá, že toto rozhodnutí bude znamenat "velký krok v před v normalizaci letecké dopravy". Informuje o tom agentura AP.

O zrušení opatření rozhodla EASA spolu s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC). Nová směrnice bere v úvahu nejnovější vývoj v pandemii, úrovně očkování, přirozeně získanou imunitu a také to, že ve velkém počtu evropských zemí se opatření ruší.

Související obsah

"Cestující by se však měli chovat zodpovědně a respektovat volby ostatních kolem sebe," řekl výkonný ředitel EASA Patrick Ky. "A cestující, který kašle a kýchá, by měl důkladně zvážit použití roušky, aby ti, kteří sedí poblíž, mohli být v klidu."

Nová doporučení budou platná od 16. května. Ovšem některé letecké společnosti mohou mít pravidla pro nošení roušek jiná, pokud létají do nebo z destinací, kde jsou opatření odlišná. ECDC stále doporučuje mytí rukou a sociální distancování, ale to jen v případě, že to pro letiště nepředstavuje překážku.

Cestování se věnuje také pořad Experti na cestách, který můžete sledovat každý čtvrtek v 16:30 na TN LIVE. Dozvíte se, do kterých destinací se vydat a co potřebujete pro bezproblémové cestování.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz