Zahraničí

Rakousko mění podmínky! Cestování do země bude snazší

Rakousko mění podmínky! Cestování do země bude snazší
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Rakousko od pondělí ruší veškerá koronavirová omezení, která se týkala cestování do země. Lidé se už nebudou muset prokazovat potvrzením o bezinfekčnosti.

Vzhledem ke zlepšující se koronavirové situaci se rakouské ministerstvo zdravotnictví rozhodlo zrušit veškerá omezení při vstupu do země. Pokud by se objevila nová varianta viru, mohl by se tento stát však znovu uchýlit k restrikcím, píše Wiener Zeitung.

Cestující se tak od pondělí už nebudou muset při příjezdu prokazovat potvrzením o očkování, prodělání nemoci nebo negativním testem.

Související obsah

Cestovní ruch po zrušení restrikcí volal už několik týdnů. "Mohla by se eliminovat naše velká nevýhoda oproti jiným evropským destinacím. Sice pozdě, ale přece," má jasno předseda Asociace cestovních kanceláří a agentur Gregor Kadanka.

Evropské země postupně ruší covidová opatření. Před pár týdny se k podobnému kroku uchýlila také oblíbená turistická destinace Čechů. Při cestách do Chorvatska tak platí stejné podmínky jako před vypuknutím pandemie koronaviru. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Dovolené se pořádně prodraží. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz