Domácí

Žlutá pohroma v Česku. Podívejte se, kdy se situace zlepší. PYLOVÁ PŘEDPOVĚĎ

Žlutá pohroma v Česku. Podívejte se, kdy se situace zlepší. PYLOVÁ PŘEDPOVĚĎ
Utírání pylu Zdroj: TV Nova

Českou republiku pokryl žlutý poprašek. Pylová sezona je v plném proudu, což pro alergiky značí velmi náročné období. Podívejte se, jaká bude situace v následujících dnech.

O tom, že pylová sezona je v plném proudu, ví své nejen alergici, ale také řidiči. Stačí totiž jen chvíle a veškeré povrchy jsou pokryté žlutou vrstvou pylu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) pravidelně vydává takzvaný pylový semafor. Ten ukazuje, v jakých částech Česka bude situace nejhorší.

Neděle

Ve většině krajů platí mimořádná situace. "Doporučujeme omezit pobyt venku a fyzickou aktivitu, a to zejména u dětí. V autě je potřeba pravidelně měnit pylové filtry a nejezdit s otevřenými okny, je dobré vyplachovat nos fyziologickým roztokem. Alergici na pyl trav by neměli kouřit, sekat ani sušit trávu a měli by používat brýle proti slunci," radí odborníci.

Související obsah

O něco lepší je to v Moravskoslezském kraji a některých okresech. Tam podle ČHMÚ platí vysoká míra ohrožení pylem. "Výrazně se oteplilo a neprší. Rozkvetlo velké množství jedinců ve stejném časovém okamžiku," vysvětlili situaci experti z ČHMÚ.

Předpověď na neděli 15. 5. Zdroj: ČHMÚ

Pondělí

Nejhorší bude pro alergiky 16. květen. V pondělí bude napříč Českou republikou pylová situace mimořádná. Jen místy platí stupeň nižší, tedy vysoká míra ohrožení.

Předpověď na pondělí 16. 5. Zdroj: ČHMÚ

Úterý

Alergici si trochu oddychnou až v úterý. Mimořádná situace bude jen v některých okresech na západě Česka. S vysokou mírou ohrožení musí počítat lidé například v Jihomoravském, Jihočeském nebo Středočeském kraji a v Praze. V dalších krajích bude zátěž střední nebo mírná.

Česko bojuje s pylem. Více se dozvíte v následující reportáži TV Nova:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz