Domácí

Kampaň pro prezidentské volby? Babiš objíždí celou republiku a rozdává koláčky

Andrej Babiš (ANO) v pondělí zahájil svou kampaň, jen nechce prozradit do kterých voleb. Do prezidentského souboje se ještě nepřihlásil, a tak objíždí republiku v karavanu a tvrdí, že se chce jen potkávat s lidmi. Podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí bude tato cesta započtena nejspíš do nákladů pro senátní volby.

Je to kampaň, jakou ještě svět neviděl. Andrej Babiš začal brázdit republiku, ale přitom se tváří, že nikam nekandiduje. "Já jsem jen tak přijel, mám rád lidi, mám poslanecký den, tak jsem přijel blíž k voličům," vysvětlil předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

První výprava vedla na Moravu. Babiš zvládl část cesty z Prahy za volantem svého obytňáku a ochotně ukázal, jak je na výpravu připravený.

Související obsah

"Tady si můžu vařit vajíčka, tady mám šatnu, záchod, tam vzadu postel," popsal expremiér, který také zavtipkoval na téma koblihy.

Babiš a koblihy, to je nerozlučná dvojka a vědí to i zvědavci, kteří se přišli na slavného miliardáře podívat. V pondělí bylo ale jiné menu. Poslanec Babiš servíroval na Moravě koláčky a svoji novou knihu. Lidem prý přijel říct, že za jeho vlády bylo líp.

Nápad vsadit na vozidlo, kterým politik projede republiku, sahá do 90. let. Tehdy tým Miloše Zemana vytvořil autobus Zemák po vzoru polské prezidentské kampaně. Stejný nápad vytáhli úspěšně o dvě desetiletí později i Piráti. Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zase vsadil na obří kamion.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz