Domácí

Velký slib po smrti Abrháma. Přišla jsem o přítele, truchlí Dagmar Havlová

Velký slib po smrti Abrháma. Přišla jsem o přítele, truchlí Dagmar Havlová
Šafránková, Havlová a Abrhám na pohřbu Stanislava Zindulky (22. 3. 2019) Zdroj: Profimedia

Odchod Josefa Abrháma na věčný odpočinek zdrtil někdejší první dámu Dagmar Havlovou. Ta se s hercem i jeho rovněž zesnulou manželkou Libuškou Šafránkovou léta přátelila. Abrhámovi poslala do nebe slib, který hodlá podle svých slov splnit, až se tam s ním setká.

Dagmar Havlová smrt Josefa Abrháma těžce nese. Zahráli si spolu třeba ve filmech Noc pastýřů, Holka na zabití nebo Upír ve věžáku. Před kamerou jim to spolu skvěle šlo a v osobním životě se z nich stali velmi dobří přátelé.

A tak není divu, že Havlové trvalo několik hodin, než našla správná slova. "Včerejší zatmění měsíce a sluneční bouře přinesla smutnou zprávu. Téměř do roka za svou ženou odešel i tento noblesní, vzdělaný člověk, kolegiální herecký partner a především velký herec moderního intimního stylu. Odešel kamarád Josef Abrhám," pláče Havlová.

Související obsah

"Upřímnou soustrast Jozífkovi, který tatínka dochoval, Mirce i celé truchlící pečující rodině. Milý Pepo, tu zmrzlinu si dáme spolu až tam. Bůh s Tebou. Modlím se," doplnila.

Abrhám se nesmazatelně zapsal do historie českého filmu jako podvodníček Dalibor Vrána z komedie Vrchní, prchni! nebo doktor Blažej z Nemocnice na kraji města. Držitele Ceny Thálie i Českého lva si můžete pamatovat i jako třídního profesora Jandu z komedie Marečku, podejte mi pero!, Prokopa ze Šakalích let nebo hoteliéra Brandejse ze snímku Obsluhoval jsem anglického krále.

Podívejte se na reportáž TV Nova o Abrhámově odchodu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz