Naše Česko

Brněnští vědci vyvíjí jedlé obaly na potraviny. Chtějí snížit množství odpadu

Brněnští vědci vyvíjí jedlé obaly na potraviny. Chtějí snížit množství odpadu
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Vědci z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně se zabývají vývojem obalů, které se dají sníst společně s potravinou. Jejich hlavní výhodou je snadná výroba a také skutečnost, že by se díky nim dalo snížit množství vyprodukovaného odpadu.

Brněnští výzkumníci právě vyvíjejí jedlé balení na bázi bílkovin s charakterem pružné kuchyňské fólie. Jedlé obaly ale mají vícero variant, mohou být ve spreji nebo tekuté. Do nich se potraviny namáčejí. Univerzita o práci vědců informovala na svém webu.

Podle výzkumnice Soni Hermanové z Ústavu technologie potravin AF MENDELU představují jedlé obaly jednu z cest, jak redukovat velké množství syntetických plastových obalů. "Snížit se ale s jejich pomocí dá vyprodukovaný odpad celkově. Na výrobu jedlých obalů totiž dokážeme použít také odpadní suroviny jiných technologií," vysvětlila Hermanová.

Související obsah

​Studentka Barbora Smetanová se v těchto dnech v laboratoři věnuje vývoji jedlých obalů na bázi bílkovin. "Výroba směsi je jednoduchá a nenáročná na suroviny. Vyrobené fólie sice nejsou zcela bezbarvé a čiré, ale jejich průhlednost je dostatečná, aby bylo možné si potravinu důkladně prohlédnout. Navíc jsou obaly bez zápachu, a tak neovlivňují aroma samotné potraviny," popsala svou práci Smetanová.

Dalším krokem ve vývoji jedlých fólií bude zakomponování aktivních složek. Od těch si vědci slibují, že zlepší výživovou hodnotu i funkci samotného obalu. Výzkumnice chtějí u obalů docílit mechanických vlastností, které jsou nezbytným předpokladem pro průmyslové strojní balení potravin. Zbývá jim také ještě vyřešit, jak zvýšit odolnost obalů vůči vodě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz