Zahraničí

Rodinná oslava v Německu skončila tragicky. Dívenku (†4) našli mrtvou v jezeře

Rodinná oslava v Německu skončila tragicky. Dívenku (†4) našli mrtvou v jezeře
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

V německém Braniborsku se v úterý stala velká tragédie. V kempu u tamního jezera měla rodina oslavu, během které zmizela čtyřletá holčička. Policie nakonec našla dítě mrtvé v jezeře, kde se zřejmě utopilo.

Rodinná oslava s tragickým koncem se odehrála v kempu u jezera Klempowsee poblíž braniborského města Wusterhausen. Příbuzní čtyřleté dívenky si okolo půl sedmé večer všimli, že zmizela, píše internetový deník Berliner Morgenpost.

Když dítě nikde nemohli najít, zavolali na policii, která okamžitě ve spolupráci s hasiči zahájila rozsáhlou pátrací akci. Do té se zapojili po výzvě na sociálních sítích i mnozí dobrovolníci. Les a břehy jezera prohledávali také policejní psi.

Související obsah

​Zhruba po dvou hodinách byla holčička nalezena, akce ale měla smutný konec. Její tělo našli ve vodě pod molem poblíž loděnice. Lékař už nemohl dělat nic jiného než konstatovat smrt. Vše nasvědčuje tomu, že se dívenka utopila. "Předpokládáme, že šlo o tragickou nehodu," uvedla policie. Přesto byla nařízena pitva.

Kriminalisté se případem nadále zabývají a vyšetřují, za jakých okolností se tragédie stala. Budou například zjišťovat, zda tomu nepředcházela nedbalost ze strany rodiny. První svědky vyslechli už v úterý večer, další výslechy probíhají během středy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz