Zajímavosti

První supermarket bude mít odlišné ceny pro různě staré lidi

První supermarket bude mít odlišné ceny pro různě staré lidi
Lidé nakupující v supermarketu Zdroj: TV Nova

Britský obchodní řetězec Iceland se stane prvním supermarketem, který zákazníkům nabídne slevu, pokud dosáhli určitého věku. Chce tak pomoci seniorům, kteří se potýkají s rychle rostoucími cenami.

Řetězec supermarketů se postavil čelem k ekonomickým potížím, kterými senioři trpí kvůli vysokým cenám potravin. Rozhodl se jim pomoci. Od 24. května zavede slevu, kterou mohou uplatnit všichni nad 60 let. Každé úterý se seniorům odečte deset procent z ceny jejich nákupu.

Sleva nemá žádné limity, supermarket nenastavil ani minimální útratu, ani nevybral specifické zboží, na které by se akce měla vztahovat.

Související obsah

"Naše zákazníky nad 60 let podporujeme dlouhodobě. Krize životních nákladů učinila pomoc seniorům ještě důležitější, a proto jsem hrdý, že nacházíme nové způsoby, jak je podpořit, včetně spuštění této slevy," řekl portálu Mirror výkonný ředitel Icelandu Richard Walker.

"Doufáme, že to pomůže všem lidem ze starší věkové kategorie, aby snížili náklady, kde mohou," dodal a vysvětlil, že supermarket dělá vše, co je v jeho silách, aby pro zákazníky udržel nízké ceny.

Iceland od roku 2011 otevřel v České republice 11 prodejen a v roce 2020 spustil svou doručovací službu po některých krajích. Ve Spojeném království má tento maloobchodní řetězec kolem tisícovky poboček.

Téměř milion českých domácností se kvůli zdražování propadlo pod hranici chudoby:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz