Experti na cestách

Pláž už lidi nebaví. Rady expertů, jak si užít aktivní dovolenou naplno

Trávit dovolenou aktivně se stává stále oblíbenějším. V novém díle Expertů na cestách o tomto typu odpočinku promluvil provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas a několikanásobný paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek.

Svou dovolenou spojuje se sportem stále více lidí. Mimo klasického válení se na pláži a ochutnávání nových jídel zkouší také klasické i adrenalinové sporty. Na to jsou připravené i resorty, do kterých Češi rádi jezdí.

"Projevuje se to i v těch klasických letních destinacích, kde ve větších resortech dnes již bývá standardem fitness, tenisové kurty, různá multifunkční sportovní hřiště. A pak například zapůjčení sportovního vybavení, které je typické pro sporty v dané lokalitě," řekl Ondřej Rušikvas. Lidé si tak mohou půjčit například surfovací prkna nebo například kola, která tak nemusí brát do letadla.

Související obsah

​Cestování s vlastním sportovním vybavením může být méně pohodlné, ale snadno zvládnutelné. Musíte to však předem oznámit letecké společnosti.

"Na letišti se dostavíte ke klasické odbavovací přepážce a o nadrozměrném zavazadlu informujete přítomného pracovníka odbavení. Pracovník zajistí odbavení, zavazadlo označí zavazadlovou přívěskou a dále zajistí převoz, případně vás nasměruje na přepážku pro nadrozměrná zavazadla," pokračoval provozní ředitel CK Blue Style.

Související obsah

​Za převoz nadměrného zavazadla si připlatíte. Cena se pohybuje mezi jedním až dvěma tisíci korun za jeden let. Na sportovní dovolenou se vyplatí pojistit se. K úrazovému pojištění přidejte i pojištění odpovědnosti. Navíc Rušikvas radí, aby se lidé domluvili s cestovní kanceláří, pokud chtějí na své dovolené sportovat. 

Podle několikanásobného paralympijského vítěze Jiřího Ježka se vyplatí na sportovně založenou dovolenou vycestovat například na Mallorku či do Turecka, kde se kromě golfu dá jezdit i na kole. Ježek nadále doporučil cestu na Kapverdské ostrovy, kde se dá najít spousta možností k surfování nebo ježdění na kole. Za šnorchlováním mají cestovatelé vyrazit do Egypta nebo na řecký Rhodos.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz