Další sporty

Sokolský běh přilákal české olympioniky. Nebylo to vůbec hezké, smál se Koukal

I letos zpestřil státní svátek Sokolský běh republiky, který je oslavou založení Československa. Na startu nechybělo několik olympioniků v čele s pětibojařem Davidem Svobodou nebo kanoistou Radkem Šloufem.

"Běželo se mi krásně, minulý víkend jsem si trošku zvrtnul kotník, takže jsem zvažoval, jestli nastoupit," vysvětloval český rychlostní kanoista, který nakonec Sokolský běh zvládl dokončit na sedmém místě. 

O místo před ním skončil mistr světa z Val di Fiemme Martin Koukal. "Čekal jsem to horší, ale nebylo to vůbec hezké," postěžoval si bývalý běžec na lyžích, který nebyl se svým výkonem příliš spokojený. "Já mám od jara naběháno asi 50 kilometrů, což je nejmíň, co jsem kdy v životě naběhal," vysvětloval Koukal.

Související obsah

​V cíli se pak z dobrého výsledku mohl radovat šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek. "Bylo to těžké, nahoru a dolů. Dneska to navíc dost klouzalo, takže to s tou nohou nebylo ideální," popisoval strasti na trati český handicapovaný cyklista. "Po konci kariéry jsem našel lásku v běhání, takže teď to mám tak, že třikrát týdně běhám a třikrát týdně jezdím na kole," dodává Ježek.

Hlavní závod na 6,5 kilometru, který se konal na Petříně, si užil také olympijský vítěz z Londýna David Svoboda. "Běželo se mi krásně, bylo ideální počasí. I když nahoře trochu kluzko. Aktivní běžec teď moc nejsem, dělám sice různé sporty, ale naběháno toho teď moc nemám," okomentoval svůj výkon bývalý moderní pětibojař. 

"Konečně nemáme žádná opatření, takže to můžeme dělat v plné parádě. Není to zase úplný závod, spíše takový společný výběh," vysvětlil organizátor akce Richard Valoušek. Jen na Petřín si pak podle jeho slov našlo cestu přes 500 běžců. Celkově si na 60 místech i mimo ČR užilo Sokolský běh více než 5 000 závodníků. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události