Zahraničí

Ruští vojáci měli popravit několik mužů v Buči. Usvědčují je nové záběry

Ruští vojáci měli popravit několik mužů v Buči. Usvědčují je nové záběry
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Ruští vojáci vyvedli skupinu zajatců na prostranství a tam je popravili. Mají to dokazovat nové záběry z Buči, které získal deník The New York Times. Rusové popírají, že by se něco takového stalo.

Na videu jsou vidět ruští vojáci se zbraněmi v ruce, jak za sebou vláčí skupinu ukrajinských zajatců. Video podle deníku The New York Times pořídila 4. března bezpečnostní kamera.

Záznam z bezpečnostních kamer ukázal skupinu devíti Ukrajinců. Někteří byli shrbení a drželi se za pas kalhot toho, kdo šel před nimi. Další s rukama nad hlavou přecházeli ulici. V přední a zadní části zástupu jsou vidět dva ruští vojáci se zbraněmi.

Související obsah

Osm svědků se svěřilo, že zajatí muži byli odvedeni za jednu z budov. Poté se ozvaly výstřely a skupinu Ukrajinců už nikdo nikdy neviděl. Další záběry z dronu potvrdily jejich výpovědi. Vedle budovy byla na záběrech vidět popravená těla a ruští vojáci stojící nad nimi.

Související obsah

Těla popravených mužů byla vidět také na fotografii z 3. dubna. "Čtvrteční vyšetřování odhalilo dosud nejjasnější důkazy, že ruské síly Ukrajince úmyslně popravily," píše The Times. Pravděpodobně tak jde o válečný zločin.

Související obsah

Informace o popravách ukrajinských civilistů se dostaly mimo Buču poté, co se ruské síly koncem března začaly z města stahovat. Rusko odmítlo informace přiznat. Podle něj jsou důkazy o popravených mužích v Buči zfalšované.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz