Zajímavosti

Královnu dál trápí zdraví. Poprvé za dobu vládnutí bude chybět na jedné akci

Královnu dál trápí zdraví. Poprvé za dobu vládnutí bude chybět na jedné akci
Královna Alžběta Zdroj: Profimedia

Královnu Alžbětu II. (96) nadále trápí epizodické problémy s pohyblivostí. Očekává se, že se kvůli těmto potížím poprvé za 70 let vlády nezúčastní každoroční přehlídky Trooping the Colour, informuje o tom britský deník Telegraph.

Vojenská přehlídka Trooping the Colour se tradičně koná v Londýně na začátku června, když celé království oslavuje narozeniny panovníka. Královna Alžběta II. se sice narodila v dubnu, oficiální oslavy ale probíhají v červnu kvůli naději na lepší počasí. 

Součástí velkolepé a starobylé slavnosti je pochod vojáků a přelet stíhacích letounů RAF, který královská rodina sleduje z balkónu Buckinghamského paláce. Přehlídku doprovází vojáci hrající na hudební nástroje. Tradice se ve Spojeném království dodržuje už více než 260 let.

Související obsah

​Královna se přehlídky dříve účastnila na koni, později v kočáru. Tento rok se ale zřejmě kvůli zdravotním problémům nezúčastní vůbec, poprvé za celou dobu jejího vládnutí. S odkazem na nedělní vydání deníku Telegraph o tom informoval web Mirror.

Místo britské panovnice na přehlídce by měl převzít princ Charles, vévoda z Cambridge a princezna Anna. Podle deníku stále existuje naděje, že se královna nějakým způsobem přehlídky zúčastní alespoň na krátkou chvíli, i když na ní většinu doby nebude. Přítomnost královny na akcích oslavujících 70 let jejího vládnutí bude potvrzována ze dne na den. Záležet bude na jejím momentálním zdravotním stavu.

Podívejte se, jak probíhaly dubnové oslavy královniných narozenin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz