Domácí

Muž chtěl pomoci strážníkům. Nakonec také dostal pokutu

Šlechetně se chtěl zachovat kolemjdoucí, který se v Praze snažil zastat tamních strážníků. Nakonec však sám skončil s pokutou. Dostal se totiž do ostré potyčky s mužem, který slovně napadal hlídku.

Pražští strážníci vyjížděli v pátek kolem sedmé hodiny večer na náměstí Republiky. Přijali totiž oznámení, že se tam nachází muž, který se snaží vyvolat konflikt.

"Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se dotyčný přesunul do blízkého obchodního domu, kde se i nadále choval nevhodně," informoval mluvčí pražské městské policie Zdeněk Modálek.

Související obsah

Jednačtyřicetiletý muž u sebe neměl žádný doklad a i přes výzvy strážníků se nehodlal uklidnit. Jakákoliv snaha totiž vyústila v hlučné pořvávání a sérii dalších urážek.

Strážníků se proto rozhodl zastat jeden z kolemjdoucích. "Ten nebyl obrněn strážnickou trpělivostí a jednu urážku urážkou oplatil. Následný proud vulgarit pak vyvrcholil dokonce kopnutím," doplnil Modálek.

Zasáhnout tedy musela hlídka. Muž, který se snažil příslušníků městské policie zřejmě zastat, na to nakonec sám doplatil. "Samozvaný mstitel, který chtěl podle svých slov strážníky jen bránit, byl vyřešen symbolickou pokutou," uzavřel Modálek.

Jednáním muže, kvůli kterému strážníci na náměstí vyráželi, se bude zabývat příslušný správní orgán.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz