Zahraničí

Nacismus musíme vymýtit, burcuje Putinův poradce. Západ to prý nechápe

Nacismus musíme vymýtit, burcuje Putinův poradce. Západ to prý nechápe
Tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev Zdroj: Profimedia

Nacismus je potřeba stoprocentně vymýtit, jinak za pár let udeří daleko větší silou. V úterý to prohlásil tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaj Patrušev. Muž, který je údajně nejbližším poradcem prezidenta Vladimira Putina, zároveň přiznal, že ruská armáda nestíhá plnit termíny "speciální vojenské operace" na Ukrajině.

Už i běžní Rusové se podle všeho začínají obávat, že rusko-ukrajinský konflikt se povleče roky. A šéf ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev podle státní agentury TASS naznačil, že dosavadní vývoj na Ukrajině k tomu směřuje.

"Nestíháme plnit termíny," přiznal Patrušev. "Speciální vojenská operace", kterou Kreml zahájil přesně před třemi měsíci, měla podle uniklých informací trvat pouhé dny, nanejvýš týdny. "Nacismus musí být buďto stoprocentně vymýcen, nebo se za pár let vrátí v ještě ošklivější podobě," doplnil.

Oficiální ruská propaganda invazi na Ukrajinu prohlašuje za pokus o osvobození Donbasu na východě země, kde žije početná ruská menšina. Hlavními cíli má být denacifikace a demilitarizace.

Související obsah

Severoatlantická aliance (NATO) se do konfliktu přímo nezapojila, Kyjev ale podporuje humanitárně i vojensky. Česko darovalo ukrajinské armádě tanky a podle amerického ministra obrany Lloyda Austina i bojové helikoptéry a raketové systémy, píše Washington Examiner. Patrušev nechápe, že Západ existenci neonacistů na Ukrajině popírá.

Západ má prý růžové brýle

"Lidé na Západě si pravděpodobně nesundají růžové brýle, dokud v jejich ulicích nezačnou běsnit brutální ukrajinští násilníci," prohlásil. "Chtěl bych se zeptat Američanů, jaký je rozdíl mezi neonacistou, který střílí do lidí v supermarketu, a militanty z pluku Azov, kteří každý den rok co rok ponižují a ničí civilní obyvatelstvo na Donbasu," narážel na nedávnou střelbu v newyorském Buffalu. Osmnáctiletý mladík v obchodě zabil 10 lidí.

Související obsah

I přes protažení války Rusko podle Patruševa dosáhne svého. "Všechny cíle stanovené prezidentem Ruské federace budou splněny. Nemůže to být jinak, vždyť pravda, včetně té historické, je na naší straně. Osud Ukrajiny budou určovat lidé žijící na jejím území," uzavřel.

Ozbrojený konflikt na Ukrajině si podle odhadů vyžádal už 46 tisíc obětí a 13 tisíc zraněných. Domovy muselo opustit přinejmenším 14 milionů lidí.

Za Putina měl údajně kvůli rakovině vládnout dvojník:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz