Domácí

Předpověď počasí: Pozor! Do Česka se vrátí mrazíky

Česko má konečně zalito. Za posledních 24 hodin zapršelo na většině území. S občasným deštěm a přeháňkami musíme počítat až do konce týdne. Víkend navíc přinese citelné ochlazení a v neděli se objeví i přízemní mrazíky.

Nejvydatněji pršelo na Brněnsku. V Kuchařovicích se 24hodinové srážkové úhrny zastavily na 41 milimetrech, v Dukovanech na 34 milimetrech. Srážky tak na celém území výrazně snížily půdní sucho. 

Ve středu bude nejvíce oblačnosti a srážek hned v první polovině dne, pršet bude zejména na východě, ale i v Čechách očekáváme občas déšť nebo přeháňky. "Během dne počasí u nás začne ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, který přinese ubývání oblačnosti a ustávání srážek," vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah

Zpočátku bude zataženo až oblačno, místy se objeví déšť nebo přeháňky. Během dne bude od severozápadu ubývat oblačnosti a začnou ustávat srážky. Večer tak bude v západní polovině území až polojasno. Teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 °C, chladněji bude na Zlínsku a Ostravsku.

Na čtvrtečním počasí bude znát vliv výběžku vyššího tlaku vzduchu. Bude jasno až polojasno, jen přechodně oblačno. V pátek budeme muset opět vytáhnout deštníky. Teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 °C.

Strážky ve středu:

Středeční srážkové úhrny Zdroj: TN.cz

Teploty o víkendu nepřekročí 18 °C

Po pátečním přechodu studené fronty bude do Česka o víkendu proudit studený vzduch od severu až severozápadu, který nepustí víkendové odpolední teploty přes 18 °C. Studená budou i rána. V neděli po ránu musíme místy počítat i s přízemními mrazíky.

Pátek bude zpočátku dne jasný až polojasný, postupně bude od západu přibývat oblačnosti a místy očekáváme déšť nebo přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 8 až 12 °C. Přes den naměříme 18 až 22 °C, na jižní Moravě i 24 °C.

Související obsah

V sobotu bude oblačno až polojasno, zejména na severu území se mohou objevit místy přeháňky. Ranní teploty budou mezi 4 až 8 °C. Během dne se vyšplhají až na 18 °C

Neděle bude ve znamení oblačné až polojasné oblohy, během dne musíme počítat s přeháňkami. Navíc se objeví také přízemní mrazíky. Denní teploty se vyšplhají maximálně na 17 °C. A podobně chladný bude i úplný závěr května.

Podívejte se na předpověď počasí:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz