Zajímavosti

Jitřní záře: Předpremiéra nové minisérie Voyo ovládla zlínský festival

Na filmovém festivalu ve Zlíně měla premiéru část minisérie Jitřní záře. Asi stovka diváků se tak mohla podívat na úryvek příběhu, kde se rodina vzdá vymožeností a rozhodne se pro alternativní způsob života. Příběh, inspirovaný skutečnými osudy, bude k vidění za necelé tři týdny na portálu Voyo.

Petra Bučková jako matka pěti dětí, její seriálový partner Jan Plouhar nebo čerstvý držitel ceny ze zlínského filmového festivalu Pavel Zedníček. To jsou jen některé z hvězd, jež už brzy uvidíte v seriálu Jitřní záře na Voyo.

"To téma je o tom, že každý si hledá svoji cestu ke štěstí a ke svobodě, ale ty cesty se občas nečekaně kříží proti sobě," řekl režisér Dan Wlodarczyk.

Publikum zlínského festivalu dostalo už v pátek ochutnávku Jitřní záře. Kromě herců, kteří se tam ukázali na červeném koberci, diváci viděli i část této minisérie. "Já jsem měla vlasy po pás, my jsme tam měli velice odvážné scény, kostýmy, které byly, no... doslova taková divoženka, hippiesačka. Takže jsem si to užila maximálně," vzpomínala hlavní tvář minisérie Petra Bučková.

Související obsah

"On ten příběh začíná před 20 lety, kdy třeba to, jak se chovaly sociální úřady, jak to tady fungovalo, jak bylo možné pojmenovat dítě, bylo úplně jinak," uvedl producent Vratislav Šlajer.

Příběh mapuje 20 let života rodiny. Ta se odstěhuje na Šumavu a vzdá se takřka všech výdobytků moderní doby. Bojuje s úřady, a to i proto, že jednomu ze svých dětí dá jméno Jitřní záře.

Natáčení seriálu začalo loni na podzim, hotovo bylo letos v únoru. Štábu situaci komplikovala i covidová situace. "Byl to vlastně frmol, protože poslední díly dopisovala manželka, která je spoluautor scénáře, když já jsem začínal točit," uzavřel Wlodarczyk.

Mimořádně silný příběh mladé rodiny můžete sledovat na Voyo od 10. června.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz