Zahraničí

Území si od Ruska vezmeme zpět, řekl Zelenskyj. Má to být jen otázka času

Území si od Ruska vezmeme zpět, řekl Zelenskyj. Má to být jen otázka času
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Zdroj: Kancelář prezidenta Ukrajiny

Chvíle, kdy Ukrajina osvobodí celé své území, se každý den pomalu přibližuje. Řekl to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém nočním projevu. Situace na Donbasu je podle něj ale stále složitá.

"Ukrajina si od Ruska vše vezme zpět. To je nezbytné," prohlásil Zelenskyj v sobotu večer. "Je to jen otázka času. Každý den ve stejnou dobu se čas do osvobození zkracuje. Všechno děláme jen pro to," dodal.

Podle Zelenského dokáže Rusy Ukrajina porazit, protože má lepší zbraně. "Hodně záleží na našich partnerech. Jsou připraveni poskytnout Ukrajině vše potřebné k obraně svobody. Takže v tomto očekávám dobré zprávy již příští týden," poznamenal.

Přiznal ale, že situace na Donbasu je stále složitá. Problémy má ukrajinská armáda převážně v okolí měst Severodoněck, Lysyčansk, Bachmut a Popasna. "Nejdůležitější ale je, že z hlediska dodávek zbraní se každý den blížíme k přečíslení nepřítele," upozornil Zelenskyj.

Související obsah

Ve svém projevu ukrajinský prezident mluvil také o dalších útocích Ruska na města, upozornila CNN. Raketami a minomety podle něj ruská armáda barbarsky útočí na město Sumy.

Zmínil také sobotní útok na Mykolajiv. Raketa tam podle něj dopadla asi 20 metrů od školky. Jeden člověk zemřel, sedm jich je zraněných. "Takový cíl si Ruská federace zvolila," řekl.

Rusové podle Zelenského brání obyvatelům Chersonu město opustit. "Je to očividný znak slabosti. Ukazuje to, že lidem nemají co nabídnout. A lidé od nich nic nechtějí," myslí si.

Donbas může zůstat neobyvatelný, tvrdí Zelenskyj:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz