Zahraničí

Střelec spustil palbu na pohřbu ve Wisconsinu, několik zraněných

Střelec spustil palbu na pohřbu ve Wisconsinu, několik zraněných
Policisté vyšetřují střelbu při obřadu na hřbitově ve městě Racine ve Wisconsinu Zdroj: Profimedia.cz

Dosud neznámý střelec zahájil ve čtvrtek palbu na pohřbu v americkém Wisconsinu. Při spouštění rakve zasáhl nejméně pět pozůstalých, kteří pohřbívali příbuzného zabitého místním policistou.

Incident se odehrál v půl třetí odpoledne místního času na hřbitově města Racine, které leží na břehu Michiganského jezera asi 120 kilometrů od Chicaga. Kulky zasáhly nejméně pět truchlících ve chvíli, kdy byla do hrobu spouštěna rakev, uvedla televize TMJ4.

Jednoho člověka transportoval do nemocnice vrtulník, druhého mladistvého po ošetření propustili. O třech dalších postřelených nejsou informace, je možné, že vyhledali ošetření sami, nebo jsou jejich zranění velmi lehká. Stejně tak není jasné, jestli strážci zákona pachatele dopadli. Policie uzavřela okolí a doporučila lidem se oblasti vyhnout. na místě se našlo nejméně 12 nábojnic. Svědci hovoří o 20 až 30 výstřelech. Střelec měl pálit z větší vzdálenosti.

Související obsah

​Na hřbitově se konalo rozloučení s 37letým černochem, kterého zhruba před dvěma týdny zastřelil místní policista. Podle něj podezřelý při kontrole vystoupil z auta ozbrojen a „podnikl akci“, která donutila strážníka střílet, uvedl Milwaukee Journal Sentinel.

Jde během krátké doby o další případ střelby ve Spojených státech, které jsou otřeseny masakrem ve škole v texaském Uvalde, kde osmnáctiletý mladík zastřelil, 19 dětí a dvě učitelky, či střelbou mladého bělocha, který z rasových pohnutek zabil v obchodě v Buffalu 10 lidí převážně černé pleti. Nebo činem nespokojeného pacienta, jenž v Tulse zastřelil lékaře a tři další lidi.

Ke zpřísnění zákonů o zbraních vyzval ve čtvrtek v projevu k národu americký prezident John Biden:

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz