Zajímavosti

Rok od smrti Libušky Šafránkové. Jednu věc už si s Abrhámem nestihli říct

Rok od smrti Libušky Šafránkové. Jednu věc už si s Abrhámem nestihli říct
Zdroj: Profimedia

Přesně před rokem podlehla herečka Libuše Šafránková zákeřné nemoci. Jejímu manželovi Josefu Abrhámovi se zhroutil svět, po 45 letech manželství si život bez svojí Popelky nedokázal představit. Letos v květnu naposledy vydechl i představitel falešného vrchního Dalibora Vrány.

Šafránková a Abrhám už jsou opět spolu. Legendární herec za svou osudovou láskou odešel po 11 měsících. Ve čtvrtek je to přesně rok, co věčná Popelka podlehla zákeřné chorobě.

Abrháma pohřbili v pondělí, den před nedožitými 69. narozeninami Libušky. "Tento den, 6. června, nebyl vybrán náhodou, přesně před rokem jste byli ještě spolu a oslavovali jste její narozeniny. A druhý den nastoupila do nemocnice na plánovaný zákrok a už jste se neviděli," řekla na posledním rozloučení v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově herečka a kamarádka Eliška Balzerová.

Při smutečním obřadu ale vyšla najevo i jedna radostná novina. Manželka Josefa Abrháma mladšího, jediného syna slavné dvojice, čeká miminko. Ze Šafránkové a Abrháma by tak byli pětinásobní prarodiče. O tomhle štěstí už si však bohužel popovídat nestihli.

Související obsah

Šafránková dlouhodobě bojovala se závažnými zdravotními problémy souvisejícími s rakovinou. Tu už v minulosti jednou porazila. A přestože do nemocnice na pražském Karlově náměstí nejela kvůli akutním potížím, 9. června tam zemřela. Abrhám podlehl 17. května zápalu plic v mělnické nemocnici, několik měsíců před smrtí už byl odkázán na kolečkové křeslo.

Abrhám se se Šafránkovou poprvé potkal v 70. letech v pražském Činoherním klubu. Přišla tam jako začínající herečka a ostřílenějšímu kolegovi hned padla do oka. Kvůli půvabné rodačce ze Šlapanic u Brna zahodil osmiletý vztah se zpěvačkou Naďou Urbánkovou. A instinkt ho nešálil, s Libuškou to byla osudová láska.

"Bylo ti asi pět nebo čtyři roky. Maminka tě krásně vystrojila, ty ses postavil před zrcadlo, nasadil sis svoji čapku a řekl: ‘Pepa fešák‘. Když Josef s Libuškou vstoupili na jeviště, vždy tam bylo moudro, veselo a krásno," doplnila Balzerová na pohřbu.

Snad už jste s Libuškou spolu, řekla na Abrhámově pohřbu Balzerová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz