Zahraničí

Putin urazil svého ministra Lavrova. Měl ho nazvat srabem a b***rantem

Putin urazil svého ministra Lavrova. Měl ho nazvat srabem a b***rantem
Sergej Lavrov (vlevo) a Vladimir Putin Zdroj: profimedia.cz

Ruský prezident Vladimir Putin údajně tvrdě urazil svého ministra zahraničí Sergeje Lavrova. Nazval ho prý srabem a b***rantem. Stát se to mělo při diskuzích o vyjednávání s Čínou.

Kvůli četným neúspěchům při ruské invazi na Ukrajinu Putin zuří. Podle kanálu Generál SVR na telegramu, který údajně spravuje někdo z Kremlu, se prezidentův vztek při nedávném videohovoru obrátil proti Lavrovovi.

Putina štve, že Čína odmítá poskytnout Rusku finanční a materiální podporu, uvedl deník Kronen Zeitung. Nejdřív tedy hanlivě nadával na čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Následně začal mluvit o svém ministrovi zahraničí, který podle něj s Čínou nevyjednává. Nazval ho proto srabem a b***rantem.

Lavrov ho při jeho peprném proslovu údajně několikrát přerušoval a neúspěšně se snažil bránit. Na podobná slova by však podle kanálu Generál SVR už mohl být zvyklý. Putin prý své přímé podřízené uráží často, jeho slova se však jen málokdy dostanou na veřejnost. 

Související obsah

Vztahy Číny a Ruska jsou poměrně přátelské. Putin tedy pravděpodobně počítal s tím, že ho Čína po invazi na Ukrajinu podpoří.

Zatím je ale Čína poměrně opatrná. Válku sice neodsuzuje, ale také aktivně nepomáhá Kremlu obcházet západní sankce. Několik rozhovorů v tomto směru selhalo. Podle odborníků se Čína bojí, že bude sama sankcionována a například odříznuta od přístupu k západním technologiím, upozornil portál Blick.

Podle Miloše Zemana patří Putin před válečný soud: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz