Domácí

V Českých Budějovicích řádí žhář. V noci způsobil škodu za skoro 150 tisíc

Policie pátrá po žháři, který během jediné noci způsobil škodu za téměř 150 tisíc korun. V Českých Budějovicích založil několik požárů, které spolu podle vyšetřovatelů souvisejí.

Žhář podle policie nejdříve zapálil auto v českobudějovické čtvrti Pražské Předměstí. Od něho pak chytla další dvě auta nákladní a osobní.

Za několik málo desítek minut hořelo ve vedlejší ulici několik popelnic. Podle policie spolu případy souvisejí a s největší pravděpodobností požáry založil jeden a ten samý člověk.

Kriminalisté zatím nechtějí uvádět podrobné informace o tom, jakou hořlavinu k tomu použil. Na místě sice našli nějaké stopy, teď ale doufají, že se jim ozve svědek, který podezřelého v noci zahlédl, případně i natočil.

Související obsah

Podobných případů v poslední době přibývá. Pravděpodobně žhář nedávno řádil také v Pardubicích, kde během pár dnů shořelo několik popelnic, škoda se vyšplhala přes 100 tisíc korun.

Po žháři pátrala také policie na Hodonínsku, od začátku února úmyslně založil deset požárů, nejčastěji v blízkosti lesů. Hasičům se vždy oheň podařilo včas uhasit, takže nenapáchal velké škody.

Ty naopak způsobil žhář, který zapaluje zemědělskou techniku na Prachaticku. V jednom případě zapálil i farmu. Hasiči tehdy oheň likvidovali několik dní. Škoda se vyšplhala k deseti milionům korun. Jedni z majitelů zničené zemědělské techniky dokonce vypsali finanční odměnu za informace vedoucí k dopadení pachatele. Nabízejí 50 tisíc korun.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz