Zahraničí

Tuhé boje o Severodoněck. Rusové mají údajně nad Ukrajinci navrch

Rusům se podařilo odstřihnout město Severodoněck od okolního světa. Podle gubernátora Luhanské oblasti byly zničeny všechny mosty vedoucí z města. Evakuace civilistů i vojáků, stejně jako zásobování, je prakticky nemožná. Podle ukrajinského prezidenta Zelenského se teď na Donbasu odehrávají nejbrutálnější boje.

"Tohle není počítačová hra," popisuje komentář jedno z nejnovějších videí pořízených v Severodoněcku. Ukrajinské jednotky tam stále svádějí tvrdé boje s ruskou armádou. Podle nejnovějších informací prohrávají.

Panují obavy, že by se ze Severodoněcku v důsledku odstřižení veškerých dodávek, tedy i dodávek humanitární pomoci, mohl stát druhý Mariupol. Ten Rusové po dlouhém obléhání dobyli koncem dubna.

Související obsah

"Máme co do činění s absolutním zlem. A nezbývá nám nic jiného než jít dál, osvobodit celé naše území a vykopnout okupanty ze všech našich oblastí," prohlásil prezident Volodymyr Zelenskyj v jednom ze svých proslovů.

Rusové útočí i na Lysyčansk a podle britského ministerstva obrany se jim daří postupovat i v okolí Charkova. "Vysoce přesné střely zničily poblíž nádraží v Doněcké lidové republice velké množství zbraní a vojenské techniky určené pro ukrajinské nacionalisty, včetně té z USA a evropských zemí," řekl Igor Konašenkov, mluvčí ruského ministerstva obrany.

Ukrajinské úřady v Kyjevské oblasti objevily další hromadný hrob. Těla sedmi civilistů se známkami mučení a svázanýma nohama a rukama našly nedaleko obce Myrocke.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz