Zahraničí

Putin je na tom čím dál hůř. Nové záběry ukazují, jak zápolí s bolestmi

Putin je na tom čím dál hůř. Nové záběry ukazují, jak zápolí s bolestmi
Vladimir Putin a Sergej Kulikov Zdroj: Profimedia

Na veřejnosti se objevily nové záběry, které podle médií dokazují zdravotní problémy ruského prezidenta Vladimira Putina. Při setkání s šéfem státní společnosti RusNano Sergejem Kulikovem se musel celých 13 minut držet stolu. Podle profesora medicíny Anguse Dalgleishe to může značit Parkinsonovu chorobu.

Při jednání se Putin držel stolu tak urputně, až se mu vyboulily žíly. Celých 13 minut měl navíc zatnutou čelist. Všiml si toho britský portál Express.

Jednání, po kterém si z přidržování Putin otlačil prst, přiživilo spekulace o zdraví ruského prezidenta. Mluví se o rakovině krve, štítné žlázy nebo břicha. "Když se vedou řeči o rakovině štítné žlázy, kdybyste to měli třeba před pěti lety, už by to nebyl problém," upozornil pro deník Mirror profesor medicíny Angus Dalgleish.

Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Související obsah

Rakovina tedy není podle něj pravděpodobná. "Myslím si ale, že jeden pevný důkaz, který často vídáme, je třes rukou a myslím, že se jedná o degenerativní onemocnění, jako je Parkinsonova choroba," řekl však. "Tyhle věci jsou málokdy jasné, ale vsadil bych si na to, že má Parkinsona," dodal.

Jedním ze způsobů, jak ztlumit třes při Parkinsonu, je podle odborníků zatnout svaly či se něčeho chytit. Právě o to se na záběrech mohl pokoušet.

Související obsah

Že to jde se zdravím ruského prezidenta z kopce, má dokazovat i video z víkendového předávání Státní ceny Ruské federace režisérovi Nikitovi Michalkovovi. Média upozorňují na to, že Putin se na záběrech viditelně chvěje. Odborníci si všimli, že prezident není schopen stát na místě, navíc se mu třesou nohy, když se kymácí ze strany na stranu. V jednom okamžiku se dokonce zdá, že se Putinovi podlamují nohy.

O zdraví šéfa Kremlu se spekuluje delší dobu. Mluví se například o tom, že válku na Ukrajině zahájil proto, aby po jeho smrti bylo součástí odkazu jeho prezidentství i velké vítězství a obsazení západního souseda. Moskva ale jakékoli spekulace odmítá a tvrdí, že je ruský prezident plně zdráv.

Při předávání cen se Putin viditelně třásl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz