Zahraničí

Takhle špatně na tom Putin ještě nebyl. Na novém videu neovládá třes

Zvěsti o podlomeném zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina přiživilo nové video z nedělního předávání Státních cen Ruské federace. Šéf Kremlu se na záběrech viditelně třese. Média si však všímají i dalších podivných projevů, které by mohly signalizovat vážnou nemoc.

Čím déle ruská vojska bojují na Ukrajině, tím častěji se hovoří o možných zdravotních problémech šéfa Kremlu. Nejprve se objevily náznaky, že ruský prezident by mohl trpět Parkinsonovou chorobou. Minulý týden pak americké tajné služby oznámily, že Vladimir Putin v dubnu tajně podstoupil léčbu rakoviny.

Údajně podstoupil operaci, která měla být úspěšná. Ruský prezident je však podle zpravodajských služeb stále více paranoidní, což jej činí nepředvídatelným a zároveň to oslabuje jeho moc. Právě zdání moci a obraz neohroženého a nezdolného vůdce se Kreml snaží přiživovat. O zdravotním stavu Vladimira Putina odmítá hovořit. Neustále se opakují vyjádření, že Putin je zcela zdráv a žádnými problémy netrpí.

Související obsah

​Fakta však podle odborníků hovoří jinak. Když se minulý měsíc v Soči setkal ruský prezident s běloruským protějškem Alexanderem Lukašenkem, kamera ho zachytila, jak se mu podivně kroutí nohy, když se dvojice posadila k jednání. Teorie o vážné nemoci ruského prezidenta ještě zesílily, když Putin minulý týden náhle odložil každoroční živé vysílání televizního pořadu, kde měl odpovídat na otázky obyčejných Rusů. Důvodem mohly být obavy z nepřátelských dotazů k válce na Ukrajině nebo také neschopnost prezidenta vydržet v televizi nepřetržitě obvyklé tři až čtyři hodiny, upozornil The Sun.​

Že to jde s prezidentovým zdravím z kopce, má nyní dokazovat i nové video z víkendového předávání Státní ceny Ruské federace režisérovi Nikitovi Michalkovovi. Britský Mirror upozorňuje na to, že Putin se na záběrech viditelně chvějeExpress si pak všímá, že prezident není schopen stát na místě, navíc se mu třesou nohy, když se kymácí ze strany na stranu. V jednom okamžiku se dokonce zdá, že se Putinovi podlamují nohy.

Související obsah

Podle důstojníka FSB, kterého novináři vyzpovídali, má Putin těžkou formu rychle postupující rakoviny a zbývají mu zhruba dva roky života. Trpět má bolestmi hlavy a zhoršuje se mu prý i zrak. V televizi má mít poznámky psané velkými písmeny, aby je přečetl. "I jeho končetiny se nekontrolovatelně třesou," upozorňuje.

Kreml nadále trvá na tom, že Putinovo zdraví je pevné, a ministr zahraničí Sergej Lavrov nedávno popřel, že by byl Putin nemocný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz