Domácí

Cena jízdného od července opět stoupne. Tentokrát ve Zlínském kraji

Lidé ve Zlínském kraji, kteří využívají cestování autobusy a vlaky, si od prvního července připlatí. Týká se to všech spojů, které objednává kraj.

Stále vyšší náklady přinutily vedení Zlínského kraje zdražit po půl roce znovu jízdné. To se dotkne všech spojů, které si u dopravců objednává kraj. Cena za každý ujetý kilometr se zvedne z koruny a 20 haléřů na korunu a 35 haléřů. I tak ale kraj bude stát regionální doprava nemalé peníze.

"Záleží na tom, jaké jsou náklady, ale jsou v tom zohledněny i výnosy z prodeje nebo z ceny jízdného. Rozdíl mezi těmito cenami je dotace kraje, která je zhruba 1,5 miliardy korun," uvedl náměstek zlínského hejtmana Radek Doležal.

Související obsah

Ulevit chce vedení lidem, kteří autobusy a vlaky cestují pravidelně. Ti ušetří díky časovému jízdnému. Po vzoru Olomouckého kraje potom bude i ten Zlínský rozdělen do několika pásem.

Ceny jízdného v letošním roce šly nahoru i jinde. Od prvního června se zdražovalo třeba na Olomoucku. Podstatně vyšší náklady znamenají, že hejtmanství letos na dopravu dá z rozpočtu jednu miliardu a 627 milionů korun, to je o 160 milionů korun víc než v loňském roce.

Od dubna se zvýšila cena každého ujetého kilometru i v Moravskoslezském kraji na korunu a 50 haléřů.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz