Domácí

Část Kladenska byla bez internetu, nefungovala pošta ani finanční úřad

Na Kladensku ve čtvrtek nefungoval internet a pevná linka telefonu. Důvodem byla podle policie krádež optického kabelu. Výpadek zasáhl například finanční úřad. Škoda se pohybuje okolo dvou milionů korun.

Část Kladenska a Rakovnicka zasáhl ve čtvrtek výpadek internetu. "Došlo k přestřižení telekomunikačního kabelu, čímž došlo k výpadku internetu a pevné linky. Předběžná škoda je v tuto chvíli vyčíslena na dva miliony korun," řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Výpadek způsoboval velké problémy kladenskému finančnímu úřadu. "Nefungují nám počítače. Máme otevřeno, ale nedá se nic dělat," řekla jedna ze zaměstnankyň úřadu. Některé kladenské pobočky České pošty byly také bez internetu a nemohly poskytovat žádné služby. Na nádraží nefungovaly ani pokladny Českých drah. Cestující si tedy museli jízdenky kupovat buď na svých mobilních telefonech, nebo přímo ve vlaku. Část domácností je však odpoledne stále bez internetu. 

Související obsah

Výpadek se naštěstí vyhnul nemocnici a kladenskému magistrátu. "Magistrát pořád funguje. Zatím zjišťujeme, jestli se výpadek nedotkl dalších magistrátních budov," řekl mluvčí Vít Heral. 

Situaci okomentoval i mluvčí společnosti Cetin Adam Zbiejczuk. "Nejprve jsme museli počkat, než skončila svoji práci policie. Pak jsme se snažili zajistit internet nastavením náhradních tras. Tím se kolem poledne situace vyřešila pro téměř všechny uživatele postižené poruchou. Bez internetu zůstalo méně než 200 zákazníků. Kolem 16. hodiny byli připojeni poslední zákazníci, kterým to ještě nejelo, další práce ovšem probíhaly až do večera, ale to už bez dopadu na dostupnost internetu," uvedl pro TN.cz. 

"Výši škod v tuto chvíli ještě vyčíslenou nemáme, protože jsme se soustředili primárně na obnovu dostupnosti služeb," zakončil Zbiejczuk.

Velký výpadek, tentokrát elektřiny, postihl na začátku června Prahu. V ulicích hlavního města stály desítky tramvají, nejezdilo metro. Hasiči museli vyprošťovat lidi, kteří uvázli ve výtazích.

Výpadek elektřiny na začátku června ovlivnil tisíce lidí v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz