Domácí

Milionům lidí nefungovaly služby Seznamu. Uživatelé si nepřečetli ani e-mail

Milionům lidí nefungovaly služby Seznamu. Uživatelé si nepřečetli ani e-mail
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Jeden z nejpoužívanějších českých vyhledávačů Seznam.cz řešil v pondělí obrovský výpadek přihlašování do služeb, které poskytuje, a to včetně e-mailu. Zasáhlo to miliony uživatelů. Kybernetický útok byl vyloučen. Jednalo se prý o technickou závadu.

Uživatelé oblíbeného českého vyhledávače Seznam.cz se od pondělního rána nemohli přihlásit do svých e-mailů a dalších služeb, které společnost poskytuje. "Důvod výpadku zatím neznáme, nicméně kolegové to intenzivně řeší a hledají příčiny," řekla v pondělí dopoledne mluvčí portálu Seznam.cz Aneta Kapuciánová. Nešlo prý o kybernetický útok, ale o složitou technickou závadu, kterou se podařilo během pondělního odpoledne opravit. 

"E-mail nadále funguje. Na pozadí vám e-maily chodí a odcházejí. To znamená, že o žádnou svou poštu nepřijdete. Pokud někdo pracuje s nějakým e-mailovým klientem, kam má napárovaný svůj e-mail, tak ho můžete nadále ovládat," dodala Kapuciánová.

Přihlásit se do svých e-mailů tak mohli uživatelé jen přes speciální aplikaci. I ta však hlásila chybu. 

Související obsah

Počet uživatelů, které výpadek zasáhl, se prý nedá přesně určit. "Návštěvnost naší domovské stránky je čtyři miliony reálných uživatelů. To ale neznamená, že všichni nutně používají naše přihlášení," přidala mluvčí.

Podle Kapuciánové eviduje web Seznam.cz okolo šesti milionů aktivních e-mailových schránek. "Vzhledem k tomu, kolik mám telefonátů a že máme úplně zaneprázdněnou technickou podporu a máme chvilkami problémy i s dostupností nápovědy, bych řekla, že to uživatelé ve velkém řeší," zakončila Kapuciánová.  

Ke službám Seznam.cz se nedá přihlásit | Zdroj: TN.cz
TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz