Domácí

Slunce v duši zapadlo. Zemřel legendární meteorolog Ján Zákopčaník

Slunce v duši zapadlo. Zemřel legendární meteorolog Ján Zákopčaník
Ján Zákopčaník Zdroj: Profimedia

Ve věku 63 let zemřel český meteorolog slovenského původu Ján Zákopčaník, který byl proslulý pozdravem "Dobrý večer a slunce v duši". Několikrát vyhrál anketu Rosnička roku. O jeho smrti informovala rodina prostřednictvím parte, zemřel podle ní klidně ve středu tento týden. Loučení proběhlo v tichosti.

Ján Zákopčaník, meteorolog, kterého dlouhé roky mohli lidé potkávat na televizních obrazovkách, zemřel ve středu 22. června. Informovala o tom jeho rodina, která příčinu smrti neupřesnila. V parte, které koluje mimo jiné na facebooku, uvedla, že zesnul v klidu. Bylo mu 63 let.

"Odešel náš manžel, tatínek, bratr a strýc. Na vlastní přání zesnulého jsme se rozloučili v tichosti a bez smutečního obřadu," stojí v parte.

Absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy zůstal po celou svou kariéru věrný meteorologii. Jána Zákopčaníka zná veřejnost především jako rosničku z České televize, kde 11 let moderoval pořad Předpověď počasí. A působil také jako šéfredaktor redakce počasí. Proslul pozdravem "Dobrý večer a slunce v duši", se kterým zakončoval svůj pořad.

Související obsah

​Po neshodách odešel do Rádia BLAN9K. V roce 2007 se přesunul do Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), kde pracoval jako letecký meteorolog. Vrátil se tak nakonec tam, kde začínal.

"Známý český meteorolog Ján Zákopčaník, kterého si vybavíte sloganem "Slunce v duši", byl se svým hluboce filozofickým přístupem u diváků velmi oblíbený," napsal o Zákopčaníkovi před dvěma lety ČHMÚ. To potvrzuje i fakt, že pětkrát vyhrál anketu Rosnička roku.

K úmrtí svého meteorologa ČHMÚ uvedl, že je v myšlenkách s ním i jeho rodinou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz