Zahraničí

Rusové opět hrozí třetí světovou válkou. Medveděv řekl, co ji odstartuje

Rusové opět hrozí třetí světovou válkou. Medveděv řekl, co ji odstartuje
Bývalý ruský prezident Dimitrj Medveděv Zdroj: profimedia.cz

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv vyslal světu jasnou zprávu. Zásah kterékoliv cizí země na Krymu bude Rusko chápat jako útok. Pokud by to udělal členský stát NATO, bude to podle Medveděva znamenat konflikt s celou Severoatlantickou aliancí.

Jakýkoliv zásah členského státu NATO na poloostrově Krym by se mohl rovnat vyhlášení války Rusku. Vše by mohlo vést ke třetí světové válce, řekl v pondělí bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv.

"Krym je pro nás součástí Ruska. To znamená navždy. Jakýkoliv zásah na Krymu je vyhlášením války naší zemi. A pokud to udělá členský stát NATO, znamená to konflikt s celou Severoatlantickou aliancí. Třetí světová válka. Naprostá katastrofa," řekl Medveděv pro web Argumenty i fakta.

Související obsah

Promluvil také o tom, co pro Rusko bude znamenat případný vstup Švédska a Finska do NATO. Podle bývalého prezidenta to pro Rusko nepřinese v zásadě nic nového. Medveděv doufá v udržení benevolentních vztahů. V případě Finska se však Rusku zdvojnásobí délka hranic se státy aliance. Medveděv proto upozorňuje, že Rusko bude muset tyto hranice posílit.

Rusko bude zároveň připraveno na odvetné kroky. Jak píše agentura Reuters, mohlo by to znamenat, že Rusko na hranicích instaluje hypersonické rakety Iskander.

Ukrajina přehodnotila plány. Osvobodit chce celou zemi, včetně Krymu. Podívejte se na květnovou reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz