Zahraničí

Peskov řekl, kdy Rusko ukončí válku. Ukrajina musí udělat jedinou věc

Peskov řekl, kdy Rusko ukončí válku. Ukrajina musí udělat jedinou věc
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov Zdroj: Profimedia

Rusko klidně ukončí "speciální vojenskou operaci" na Ukrajině do několika hodin. V úterý to řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Moskva má podle něj pro kyjevskou vládu jedinou podmínku.

Válka na Ukrajině může podle mluvčího ruského prezidenta Vladimira Putina skončit v řádu hodin. Kyjev ale musí nařídit "nacionalistickým silám", aby přestaly útočit. Informovala o tom ruská agentura TASS.

"Ukrajinská strana může vše zastavit ještě dnes. Potřebujeme jen rozkaz pro nacionalistické jednotky ke složení zbraní, rozkaz pro ukrajinskou armádu ke složení zbraní a splnění podmínek Ruské federace. A všechno může skončit ještě před půlnocí," prohlásil Peskov.

Reagoval tak na výzvu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který si přeje, aby boje skončily nejpozději na podzim. Peskov upozornil, že pozice Moskvy je pevná. "Zbytek jsou jen domněnky hlavy ukrajinského státu," pokračoval mluvčí Kremlu.

Související obsah

Rusko podle oficiální propagandy Ukrajinu denacifikuje a demilitarizuje, důvodem má být ochrana údajně utlačovaného ruského obyvatelstva. "Speciální vojenská operace" prý bude pokračovat do té doby, než těchto cílů Moskva dosáhne. Pevný časový rámec neexistuje, zopakoval Peskov.

"Řídíme se prohlášeními našeho prezidenta Vladimira Putina, že speciální vojenská operace probíhá podle plánu," uzavřel mluvčí. Ukrajinská strana si ale stojí za tím, že se jí ruské útoky daří úspěšně odrážet. Rusové už na Ukrajinu údajně posílají i vojáky ve výslužbě a rezervisty, uvedl portál Express.

Takhle špatně na tom Putin ještě nebyl. Na novém videu neovládá třes:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz