Zahraničí

Šéf špionů řekl, kolik času má zbývat Putinovi. Trápí ho několik nemocí, tvrdí

Šéf špionů řekl, kolik času má zbývat Putinovi. Trápí ho několik nemocí, tvrdí
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin nebojuje s jednou, ale hned několika smrtelnými chorobami. Tvrdí to šéf ukrajinské kontrarozvědky Kyrylo Budanov. Podle něj tato plejáda nemocí Putina zabije v řádu měsíců.

S nespočtem smrtelných chorob má zápolit ruský prezident Vladimir Putin. Informaci získala ukrajinská kontrarozvědka po infiltraci jednoho ze svých agentů přímo do Kremlu, tvrdí její šéf Kyrylo Budanov. Upozornil na to portál Daily Mail.

"Putin už před sebou nemá dlouhý život," konstatoval Budanov. O Putinově zdravotním stavu se spekuluje už několik měsíců, nejčastěji se skloňuje rakovina nebo Parkinsonova choroba, připomněl list USA Today.

Budanov žádnou konkrétní nemoc nezmínil, tvrdí však, že Putinovi zbývají nanejvýš dva roky života. Podle něj je dokonce pravděpodobnější, že šéf Kremlu komplikacím spojeným se zdravím podlehne ještě dřív. Vyloučit se prý nedají ani pouhé měsíce.

Související obsah

Že s Putinem není všechno v pořádku, dokládají i mnohačetné kamerové záznamy. Prezident, který na konci února zahájil invazi na Ukrajinu a od té doby na sousední zemi vytrvale útočí, se na záběrech viditelně třese, křečovitě svírá stoly nebo se nepřirozeně potí v obličeji. Někteří experti usoudili, že může být pod vlivem drog.

Je otázkou, nakolik se dá Budanovově výroku věřit. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj už předeslal, že ředitele kontrarozvědky hodlá vyměnit. Budanov podle něj v prvních dnech invaze selhal a nedostatečně rychlými kroky ohrozil národní bezpečnost.

Putin je na drogách, tvrdí expert. Mají to dokazovat záběry z jeho projevu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz