Koronavirus

Covid bere Chorvatsko útokem, počet případů tam prudce roste. MAPA

Covid bere Chorvatsko útokem, počet případů tam prudce roste. MAPA
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Chorvatsko se už několik týdnů potýká s nárůsty počtu nakažených koronavirem. Za úterý tamější laboratoře zaznamenaly 1 197 nově nakažených, celkově je v zemi covidem-19 infikovaných 4 647 lidí.

Na začátku letní sezóny nepřicházejí z Chorvatska dobré zprávy. Koronavirus v zemi na Jadranu opět nabírá na síle a nakažení rychle přibývají. Podle chorvatského ministerstva zdravotnictví testy jen za úterý odhalily 1 197 nových případů. Jeden člověk nemoci podlehl.

"Počet aktivních případů v Chorvatsku dnes dosahuje 4 647," informoval resort. Z nich 243 leží v nemocnici, pět pacientů je ve vážném stavu na dýchacích přístrojích.

Jak upozornil portál Dnevnik, ve srovnání s předchozím týdnem jde o výrazný nárůst. Testy za minulé úterý v Chorvatsku odhalily 834 nakažených. Do očí bijící je srovnání s loňským 28. červnem, kdy chorvatské laboratoře zaznamenaly jen 68 případů.

Počet nakažených covidem v Chorvatsku (29. 6. 2022) Zdroj: Vláda Chorvatské republiky/koronavirus.hr

Nejvíc nakažených, a sice 1 273, je v Záhřebu. Následuje Splitsko-dalmatská župa, turisticky nejatraktivnější lokalita, s 1 105 případy. Třetí nejvyšší počet infikovaných –⁠ 699 –⁠ je v Přímořsko-gorskokotarské župě.

Související obsah

​Chorvatsko k 1. květnu zrušilo téměř všechna proticovidová opatření, do země je možné přicestovat bez takzvaného covid pasu i příjezdového formuláře. Povinné zůstává jen nošení roušek nebo respirátorů ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociální péče.

Nákaza koronavirem se dere nahoru i v dalších oblíbených letních destinacích. Itálie má přes 770 tisíc aktivních případů, Španělsko přes 400 tisíc, Řecko téměř 110 tisíc a v Bulharsku evidují na 60 tisíc infikovaných covidem.

Chorvatsko se připravuje na jednu z nejrušnějších sezón za poslední roky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz