Zahraničí

Zbil každého, kdo mu stál v cestě. Takhle se měl Putin chovat jako školák

Zbil každého, kdo mu stál v cestě. Takhle se měl Putin chovat jako školák
Vladimir Putin během školních let Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin patřil na základní škole k potížistům a kantoři mu rozdávali jednu důtku za druhou. Jeho někdejší učitelka ho popsala jako "podlého a roztěkaného". Podle spolužáka se chtěl mladý Putin s každým rvát.

Spolužák Vladimira Putina ze základní školy v Petrohradě, kam ruský prezident chodil v 60. letech, na něj nemá nejlepší vzpomínky. "Putin se chtěl prakticky s každým rvát," prozradil Viktor Borisenko. Na jeho zpověď upozornil portál Mirror.

Agresivní k ostatním dětem byl budoucí nejmocnější muž světa přesto, že ve třídě nebyl zdaleka nejsilnějším. Podle Borisenka se vždy dostal do "transu" a bil se hlava nehlava až do konce. Potyčky ale prý sám neprovokoval, vždy čekal na záminku od ostatních.

"Když ho nějaký mohutný kluk urazil, hned po něm vystartoval a škrábal ho, kousal ho, škubal mu vlasy. Ve třídě neoplýval největší sílou, ale pokaždé dokázal kohokoliv porazit, protože mu naskakoval stav šílené zuřivosti," popsal Borisenko.

Související obsah

​A příliš lichotivé hodnocení si Putin nevysloužil ani od jedné ze svých tehdejších učitelek, píše list The Times. Tamaře Chizovové bylo 26 let a Putin byl jedním z jejích prvních žáků. Podle svých slov si po setkání s ním nebyla vůbec jistá, zda si povolání vybrala správně.

Chizovová vnímala Putina jako "roztěkaného kluka, se kterým budou už od pohledu jen problémy". Podle ní byl navíc "podlý".

Vladimir Putin na základní škole (rok 1960) Zdroj: Profimedia

Putin se narodil 7. října 1952 matce Marii a otci Vladimirovi. Vyrůstal v nuzných podmínkách v leningradském paneláku. Profesně začínal jako agent KGB a dlouhodobě působil ve východním Německu. Po rozpadu železné opony se stal ředitelem nástupnické kontrarozvědky FSB a po demisi Borise Jelcina usedl v prosinci 1999 do prezidentského křesla.

Putin je na drogách, tvrdí experti. Mají to dokazovat záběry z jeho projevu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz