Zahraničí

Monika se slunila u moře v chorvatském Splitu. Uprostřed pláže ji pokousal had

Monika se slunila u moře v chorvatském Splitu. Uprostřed pláže ji pokousal had
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Nepříjemný zážitek si odnesla rumunská žena z hojně navštěvované pláže v chorvatském Splitu. Minulý týden se slunila u moře, a když se rozhodla přesunout do stínu, náhle ucítila pronikavou bolest. Když se podívala dolů, všimla si prchajícího hada. Naštěstí se ukázalo, že se nejednalo o jedovatý druh, žena si tak ze setkání odnesla "pouze" ztrátu krve a otok nohy.

Monika, která pochází z Rumunska, už nějakou dobu žije ve Splitu. Minulý týden vyrazila na Žnjan, která je největší pláží ve městě. "Opalovala jsem se a pak mi zazvonil telefon, rozhodla jsem se přesunout do stínu k nedalekému stromu," svěřila se regionálnímu deníku Dalmacija Danas.

"Mluvila jsem a najednou jsem ucítila silnou bolest. Když jsem se podívala na svou nohu, viděla jsem hada prchajícího do křoví," řekla Monika a dodala, že jí teklo hodně krve. "Ukázalo se, že mě ten had kousl přímo do žíly," prozradila. Kvůli adrenalinu v tu chvíli ale už bolest necítila. Nasedla proto do auta a odjela do nemocnice.

Související obsah

​"Po vyšetření mi doktor řekl, že to nebyl jedovatý had, takže se mi ulevilo. Vydezinfikoval mi ránu, protože hadí zuby mohou být plné bakterií," pokračovala Monika. Zdravotnický personál podle ní byl profesionální a choval se k ní laskavě.

Přestože se nejednalo o uštknutí, noha ženě výrazně otekla. "Celé dny jsem nemohla stát. Moje noha byla dvakrát větší než normálně. Musím přiznat, že celou tu dobu to pekelně bolelo. Teď, deset dní po kousnutí, se konečně můžu vrátit ke svým každodenním povinnostem," dodala.

Jaký druh hada ji pokousal, to už se Monika zřejmě nikdy nedozví. Podle kousance to totiž lékaři nedokázali určit. V Chorvatsku žije 15 známých druhů hadů, z nichž 12 je nejedovatých. Tři zbylé druhy patří mezi zmije, přičemž nejnebezpečnější z nich je zmije růžkatá. Ta velmi ráda vyhledává vyhřáté kamenité plochy a křovinaté oblasti.

V Chorvatsku se můžeme také setkat s nebezpečnými medúzami:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz