Zahraničí

Putinovi otéká tvář a roste břicho. Odborníci vysvětlili, co to znamená

Spekulace o zdravotním stavu Vladimira Putina se stále stupňují. Ze záběrů z posledních týdnů je patrné, že ruský prezident začal nabírat na váze. Pevné vypracované břicho, které v minulosti často rád ukazoval, pokryla tuková vrstva viditelná i přes košili. Oproti předešlým rokům má i opuchlejší obličej. Podle expertů to může mít vícero důvodů.

Celý svět to viděl už před dvěma týdny na ekonomické konferenci v Petrohradu. Ruskému prezidentovi narostlo břicho a tvář má podivně opuchlou. A když ve čtvrtek vystoupil na Kaspickém ekonomickém fóru v turkmenském Ašchabadu, zdálo se, že ještě přibral.

Za nateklým obličejem Vladimira Putina podle profesora Michaela Clarkea stojí chemické preparáty, upozornil portál Express. "Je veřejným tajemstvím, že poměrně zběsile používá botox," uvedl Clarke s tím, že šéf Kremlu usiluje o mladistvější vzhled, výsledky jsou však spíše opačné.

Za prudkým nárůstem váhy zase mohou stát psychické problémy, které se měly Putinovi spustit po zahájení invaze na Ukrajinu. "Slýcháme o všech věcech, které o něm lidé říkají, jakože například rychle ztrácí nervy a je velmi frustrovaný, takže myslím, že jasně je na anabolických steroidech," řekl listu Daily Mirror lékař Angus Dalgleish.

Související obsah

"Měl velké problémy s bolestí zad, takže pravděpodobně bere opiáty, z těch můžete být velmi hloupí a agresivní," doplnil. Vyloučit se prý nedá ani to, že Putinovo tělo i obličej se mění před očima kvůli zvýšené konzumaci alkoholu, jež souvisí s údajnou psychickou nepohodou.

Už od začátku roku se spekuluje o tom, že je Putin smrtelně nemocný. Nejčastěji se skloňuje rakovina, kvůli níž měl v dubnu dokonce podstoupit komplikovanou operaci, a Parkinsonova choroba. Moskva se k těmto domněnkám nevyjadřuje.

Takhle špatně na tom Putin ještě nebyl. Na novém videu neovládá třes:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz