Zahraničí

NATO vysílá jasný signál. Rusko označilo za hrozbu číslo jedna

Ve španělském Madridu končí summit NATO. Lídři členských států se shodli, že aliance je nyní potřeba víc než kdy dřív. V nové strategické koncepci NATO označuje Rusko za přímou hrozbu pro všechny členské státy.

Zástupci organizace tak poslali jasný signál Rusku, NATO je silnější než kdy dřív a členské státy jsou naprosto jednotné, s čímž podle mnohých lídrů Vladimir Putin nepočítal.

Svědčí o tom i fakt, že se NATO rozšíří o dva nové členy. Brzy se součástí Severoatlantické aliance stane Švédsko a Finsko, což je bez pochyb jeden z nejdůležitějších výsledků summitu. Moskva samozřejmě s rozšířením aliance nesouhlasí a podle Kremlu se NATO snaží agresivně Rusko usměrňovat. Podle ruské diplomacie to však na ruskou politiku nebude mít žádný vliv.

Související obsah

Ve čtvrtek politici na summitu jednali o situaci na jižním křídle, o potravinové krizi a také jejích dopadech na bezpečnost.

Českou republiku na summitu zastupuje premiér Petr Fiala, který by se během čtvrtka měl setkat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, jenž mu symbolicky předá předsednictví v Radě Evropské unie. To Česká republika převezme už v pátek.

eska, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz